14 / 08 / 2022

İhtiyaç sahiplerinin yüzü gülecek! Ramazan yardımı geliyor!

İhtiyaç sahiplerinin yüzü gülecek! Ramazan yardımı geliyor!

Ramazan ayının gelmesiyle birlikte yeni yardım kararları da gelmeye başladı. İhtiyaç sahibi ailelerin yüzünü güldürecek ek kaynak aktarıldı. Bu kapsamda nakdi ve ayni yardım yapılacak. İşte tüm detaylar...



Ramazana sayılı günler kala nakdi yardım haberleri de gelmeye başladı.  Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Ramazan ayı öncesinde ihtiyaç sahibi hanelerin temel gıda gereksinimlerinin karşılanması adına nakdi yardım yapılacağını duyurdu. Bu kapsamda Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına (SYDV) yaklaşık 224 milyon TL ek kaynak aktarıldığı belirtildi. 

Bakan Yanık yardımlaşmanın, birlik ve beraberliğin arttığı Ramazan ayında, ihtiyaç sahibi ailelerin yanında olacaklarını da ifade etti. Yanık, aktarılan kaynağın etkin ve hızlı şekilde sahiplerine ulaştırılacağını da söyledi.



Sorumluluk Reddi Beyanı: Emlakkulisi.com’da yer alan haberler ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Emlakkulisi.com herhangi bir emtia veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez. Emlakkulisi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Emlakkulisi.com'da yer alan haber ve makalelerin editörleri yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, haberlerdeki emtia, şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.