IKEA Bayrampaşa mağazasının kapılarını açtı

IKEA Bayrampaşa mağazasının kapılarını açtı

Güzel tasarımlı, kaliteli, kullanışlı binlerce çeşit mobilya ve ev aksesuarını düşük fiyata sunarak, olabildiğince çok kişiye ulaşmayı kendine amaç edinen IKEA, Türkiye'deki 3., İstanbul'daki 2. mağazası olan IKEA Bayrampaşa mağazasını açtı.Dünyanın 266. IKEA mağazası olan IKEA Bayrampaşa mağazası, Hal- Otogar Bayrampaşa  yolu üzerinde bulunuyor.

28.800 m2 büyüklüğündeki IKEA Bayrampaşa mağazasında; farklı renk, fiyat ve tarz seçeneklerinde 7.000 çeşitten fazla ürün bulunuyor.  56 adet örnek yaşam alanı ve çözüme yönelik olarak döşenmiş farklı metrekarelerdeki 3 ev (22, 35 ve 55 m2) ile  IKEA Bayrampaşa mağazası, ziyaretçilerine milyonlarca bedava fikir ve akıllı çözüm sunarak kendi yaşam alanlarını yaratmaları için ilham kaynağı olmayı amaçlıyor. Yaklaşık 420 çalışanıyla ziyaretçilerine hizmet verecek olan IKEA Bayrampaşa mağazasında tüketiciler, evleri için gerekli olan tüm mobilya ve ev aksesuarı ihtiyaçlarını  aynı çatı altında karşılayabilecekler.

Güzel tasarımlı, kaliteli, kullanışlı  binlerce çeşit  mobilya ve ev aksesuarını düşük fiyatlara sunan IKEA mağazalarında her zevke ve her bütçeye uygun ürün bulunuyor.  Diğer IKEA mağazalarında olduğu gibi IKEA Bayrampaşa mağazasında da bir evin baştan aşağıya döşenebilmesi için gereken tüm mobilya ve ev aksesuarları bulunuyor. Koltuktan yatağa, masadan sandalyeye, mutfaktan banyoya, sofra ve pişirme aksesuarlarından ev tekstiline, aydınlatmadan çocuk mobilya ve aksesuarlarına kadar çok geniş bir ürün gamı, tek bir çatı altında ziyaretçilere sunuluyor.

Ailelerin çocukları ile birlikte tüm bir günü rahat ve keyifle geçirmelerini sağlamak amacıyla IKEA Bayrampaşa mağazasında diğer IKEA mağazalarında olduğu gibi;  anne ve babaların alışveriş yaparken çocuklarını güvenle bırakabilecekleri Çocuk Cenneti alanı, farklı lezzetlerin tadılmasına imkan sağlayan IKEA restoranı, çocuklara  özel restoran ve mönüsü, çocuk oyun alanları,  alışveriş sonrasında yola çıkmadan önce uğranabilecek  kafe alanı ve İsveç gıda ürünlerinin alınabileceği mini İsveç gıda marketi bulunuyor. IKEA Bayrampaşa mağazası haftanın her günü 10.00 - 22.00 saatleri arasında hizmet veriyor olacak.

IKEA Mağazalarında Alışveriş Keyfi

IKEA mağazasında alışveriş yapmak için gerekli tüm kolaylıklar tüketicilere sağlanmıştır. IKEA mağaza konseptine uygun olarak tüm dünyada olduğu gibi IKEA Bayrampaşa mağazasında da; girişte ve mağaza içerisinde  sunulan  kalem, not kağıdı, mezura, mağaza planı, mağaza içi katalog ve sarı torba gibi alışveriş araçları bulunmaktadır. Verilen bu hizmet ile alışveriş yaparken tüketicilere satın almak istedikleri ürünü evlerine göre ölçüp seçmeleri ve gerekli bilgileri not alma imkanı sunulmaktadır. Tüketiciler mağazada gezerken rahatlıkla dokunup deneyebilekleri mobilya ve ev aksesuarlarının ürün bilgisinden fiyatına kadar tüm detayları, üzerlerindeki fiyat etiketlerinde yer almaktadır. Tüketiciler, çoğu yassı kolilerde paketlenmiş olan IKEA ürünlerinden  beğendiklerini, kendileri raflardan alıp, kendileri evlerine nakledip, montajı yine kendileri kolayca yapabileceklerdir. Böylelikle mobilyaların evlerine teslim edilmesi için beklemeyecekler, aldıkları mobilyaları aynı gün eve götürüp aynı gün kurarak hemen keyfini çıkartabileceklerdir. IKEA müşterileri  aldıkları  mobilyaların nakliye ve montajını kendileri yaparak kendi üzerlerine düşeni yapmış olacak; dolayısıyla güzel tasarımlı, kaliteli, kullanışlı ve binlerce çeşit mobilya ve ev aksesuarlarına düşük fiyatlara sahip olabileceklerdir. Tercih edildiği takdirde düşük bir ücret karşılığında nakliye ve montaj hizmeti  alma imkanı da IKEA mağazalarında sunulmaktadır.

IKEA Türkiye Hedefi: İlk 4 Yılda 4 Mağaza...

Türkiye'deki diğer IKEA mağazaları gibi IKEA Bayrampaşa mağazası da, MAYA Holding A.Ş.'nin ana hissedarı olduğu MAPA Mobilya ve Aksesuar A.Ş. ile iş ortaklığı faaliyetine devam etmektedir. "Çoğunluk için daha iyi günlük yaşam yaratmak" vizyonu ile hareket eden IKEA mağazaları bu doğrultuda ilerleyerek mümkün olduğunca fazla kişiye ulaşmak için yatırımlarına hızla devam etmektedir. 2005 senesinde Türkiye'de ilk  mağaza açılışı ile  "İlk 4 yılda 4 mağaza" hedefini açıklayan IKEA, bu doğrultuda ilerleyerek, Bayrampaşa mağazası ile bu  hedefe ulaşmak için büyük bir adım daha atmış olacaktır. 50 milyon Euro'luk yatırım yapılmış olan IKEA Bayrampaşa mağazasından sonra Türkiye'de büyümeye devam edecek olan IKEA, önümüzdeki 4 yıl içinde  IKEA Adana, IKEA Ankara, IKEA Antalya ve IKEA Bursa mağazalarını açmayı hedeflemektedir (alfabetik olarak sıralanmıştır).

IKEA Bayrampaşa Adresi:     Forum İstanbul, Kocatepe Mahallesi, Çanak Bölgesi

            34030 Bayrampaşa - İstanbul

Telefon:                                  444 (IKEA)

                                               444 4 532

 

Daha fazla bilgi için www.IKEA.com.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.