İlkadım’da kentsel dönüşüm baharı!

İlkadım’da kentsel dönüşüm baharı! İlkadım’da kentsel dönüşüm baharı!

Samsun'un İlkadım ilçesinde 14 mahallede uygulanacak kentsel dönüşüm programı vatandaşların yüzünü güldürdü.Samsun İlkadım Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Belediye Başkan Adayı Erdoğan Tok; Anadolu, Hastanebaşı, Zeytinlik ve Kökçüoğlu mahallerine yaptığı ziyarette büyük coşku ile karşılandı. 

Samsun Gazetesi'nde yer alan habere göre; Tok, hayata geçirilecek kentsel dönüşüm programı ile mahallelerde bahar havası estiğini kaydetti.. Ziyaret ettiği her mahallede büyük bir sevgi seli ile karşılanan Tok’a vatandaşlar evlerinin balkonundan ve penceresinden sevgi gösterileri yaptı.

KENTSEL DÖNÜŞÜM HEYECANI

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bizzat ilgilendiği İlkadım'da hayata geçirilen kentsel dönüşüm çalışmalarının Çevre ve Şehircilik Bakanlığı koordinasyonunda Büyükşehir ve İlkadım Belediyesi’nin ortak  çalışmayla yapılacak olması halkta büyük heyecan yarattı.

KENTSEL DÖNÜŞÜME DEVLET SÖZÜ

Devletin gündeminde bulunan İlkadım'daki kentsel dönüşüm problemini iktidar belediyesi olmanın avantajları ile çözeceklerini söyleyen Başkan Tok, "Samsun’un en eski yerleşim merkezlerinden İlkadım'ın makus talihi, kentsel dönüşümle değişecek. Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın İlkadım’da kentsel dönüşüm sorununu hükümet olarak çözeceğinin sözünü vermişti. Bu sözü yerine getirerek talimatlandırdığı Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız koordinasyonunda başlatılan kentsel dönüşümle İlkadım ilçemiz modern bir görünüme kavuşacak. Türkiye’nin örnek kentsel dönüşümü ilçemizde gerçekleşecek. İlçemiz, kentsel dönüşümle ihya edilecek. Hiçbir vatandaşımız mağdur edilmeyecek. Halkımızın rızası doğrultusunda gerçekleşecek kentsel dönüşüm, tek-tek, ada-ada yapılacak. Dayanıksız, yaşamaya elverişsiz evler ve binalar, yeni planlamalarla yeniden inşa edilecek. Yapılacak ortak çalışmayla; Fatih, Reşadiye, Yenidoğan, Anadolu, Zeytinlik, Kadıköy, Hastane, Kökçüoğlu, Karasamsun, Hançerli, Saitbey, Pazar, Selahiye ve Cedit mahallelerinde kentsel dönüşüm sorunu aşılacak" açıklamasında bulundu.