27 / 06 / 2022

İlker Aycı kimdir?

İlker Aycı kimdir?

Türkiye Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı Başkanı olarak da görev yapan İlker Aycı, THY Yönetim Kurulu Başkanı oldu. İlker Aycı, 1996-1999 yıllarında İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan danışmanı olarak görev yapmıştı. Peki, İlker Aycı kimdir?İlker Aycı kimdir?

Türkiye Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı Başkanı olarak da görev yapan İlker Aycı, THY Yönetim Kurulu Başkanı oldu.


İlker Aycı 1971 yılında doğdu. Bilkent Üniversitesi'nde Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi eğitimi aldı. İngiltere'de Leeds Üniversitesi'nde Siyaset Bilimi bölümünde araştırmalarda bulundu.


Marmara Üniversitesi Uluslararası İlişkiler'de master yaptı. İngilizce ve Rusça biliyor. Universal Dış Ticaret Yönetim Kurulu Başkanlığı ve Genel Müdürlüğü, Asal Dış Ticaret Genel Müdürlüğü görevlerinde bulundu. 


1996-1999 yıllarında İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan danışmanı olarak görev yaptı. Kurtsan İlaç Sanayi Ortadoğu ve Orta Asya Bölge Temsilciliği, Başak Sigorta Genel Müdürlüğü görevlerinde bulundu. 


2001-2004 Ak Parti İstanbul örgütü kurucu üyesi ve il yönetim kurulu üyesi. AK Parti İstanbul il başkan yardımcısı 2004 yılında İstanbul Büyükşehir Belediyesi Encümeni olarak seçildi. AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Meclis üyesi.


İlker Aycı son olarak da 2014 yılında THY Yönetim Kurulu üyeliğine atandı.


İlker Aycı: Arazi bulunmayınca yatırımcıyı kaybediyoruz!