İnegöl'de yıkılan evden tarih fışkırdı!

İnegöl'de yıkılan evden tarih fışkırdı! İnegöl'de yıkılan evden tarih fışkırdı!

Bursa Gemlik'te 1992'de vefat eden doktor Seyfi Arıkan'ın evi kontrollü olarak yıkıldı. Arıkan'ın evinden çıkan tarihi sağlık gereçleri, sikkeler, klasik motosiklet, eski paralar ve subay kıyafetleri, görenleri şaşırttı.


Bursa'nın Gemlik ilçesinde 1945 yılında belediye doktoru olarak göreve başlayan ve 1992 yılında hayatını kaybeden bölgenin sevilen doktoru Seyfi Arıkan'ın ahşap evi, bakımsızlık nedeniyle tehlike saçtığı nedeniyle Belediye ekipleri tarafından kontrollü olarak yıkıldı.

Bursa Olay Gazetesi'nde yer alan habere göre; yıkım esnasında evden çıkan tarihi sağlık gereçleri, eski para ve sikkeler, antika motosiklet, subay kıyafetleri, görenleri şaşırttı. Evden çıkanlar, Seyfi Arıkan'ın arkadaşı Murat Çengeltaş'a teslim edildi.

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Çengeltaş, ''Doktor Seyfi, Gemlik’in en önemli tarihlerinden biridir. İşini layıkıyla yapan vatan ve millet sevdalısı bir doktordu. Vefatının ardından ne yazık ki evine ve eşyalarına sahip çıkamadık. Ancak yıkım esnasında müzelik olacak birçok eşyası olduğunu biliyordum. İleride Gemlik’te bir müze yapılır diye tüm eşyalarına sahip çıkmaya çalıştım. Ben bunlara bakmasam almasam hepsi çöp olup gidecekti. Ben müze açıldığında tüm bu eşyaları o müzeye bağışlayacağım" diye konuştu.