İnelsan Holding'in Serdivan'daki inşaatı mühürlendi!

İnelsan Holding'in Serdivan'daki inşaatı mühürlendi!

Sakarya'nın Serdivan ilçelerinde, Gökkubbe Erkek Öğrenci Yurdu ile Hüsrevbey Kız Öğrenci Yurdu'nun mühürlendiği ve çalışma ruhsatlarının iptal edildiği belirtilen açıklamada, İnelsan Holding'in Serdivan'daki inşaatının da mühürlendiği kaydedildi.


Serpan Belediyesinden yapılan yazılı açıklamada, 'hizmet' adı altında vatandaşlardan topladıkları paralarla sözde eğitim kurumları açarak FETÖ'ye finansal destek sağlayan yurtların incelendiği bildirildi.


FETÖ ile bağlantısı bulunan Gökkubbe Erkek Öğrenci Yurdu ile Hüsrevbey Kız Öğrenci Yurdu'nun mühürlendiği ve çalışma ruhsatlarının iptal edildiği belirtilen açıklamada, İnelsan Holding'in Serpan'daki inşaatının da mühürlendiği kaydedildi.


Serpan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, Serpan'da FETÖ'yle bağlantısı olan kişi ve kurumların peşini bırakmayacaklarını ifade ederek, "Vatandaşların dini duygularını istismar ederek genç beyinleri kendi düşünceleri doğrultusunda yönlendiren, eğitim kurumları aracılığıyla yanlarına çektikleri öğrencileri devletin farklı kurumlarına yerleştirerek devleti ele geçirmeye teşebbüs eden vatan hainlerinin Serpan'da barınmasına izin vermeyeceğiz. Tüm çalışmalarımızı hukuk ilkeleri çerçevesinde yürütmeye devam edeceğiz." açıklamasında bulundu.


AA