İngiltere'de konut fiyatları Aralık 2020'de yüzde 8,5 arttı!

İngiltere'de konut fiyatları Aralık 2020'de yüzde 8,5 arttı!


İngiliz Ulusal İstatistik Ofisi (ONS) tarafından yapılan açıklamaya göre, İngiltere'de konut fiyatları, 2020 yılının aralık ayında yıllık oranda yüzde 8,5 arttı. 


İngiltere'de konut fiyatları, 2020 yılının aralık ayında yıllık oranda yüzde 8,5 arttı. 

İngiliz Ulusal İstatistik Ofisi (ONS) tarafından yapılan açıklamada, İngiltere’de ev fiyatlarının aralık ayında yıllık bazda yüzde 8,5 attığı, bunun Ekim 2014'ten itibaren en yüksek yıllık artış gösterdiği ifade edildi. 

İngiltere

Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre; yapılan açıklamada, aralık ayında en yüksek artışın yüzde 11,2 ile ülkenin kuzeybatı bölgesinde kaydedildiği, konut fiyatlarının başkent Londra'da ise yüzde 3,5 seviyesinde artış gösterdiği kaydedildi. 

Koronavirüs pandemisi süresi boyunca İngiltere'de ekonomiyi ve konut sektörünü canlandırmak için satışlarda getirilen emlak işlem vergisi muafiyeti, 31 Mart 2021'e kadar devam edecek. Vergi muafiyeti, 500 bin sterlin değerindeki bir konutta yaklaşık 15 bin sterline karşılık geliyor.

İngiltere

Ülkede salgın nedeniyle çalışanlara destek verilmesi amacıyla gerçekleşen maaş destek programının sona ermesiyle işten çıkarmaların artması ve konut fiyatlarının düşmesi planlanıyor. 

İngiltere'de konut sektörü yavaşladı!