İnşaat mühendislerinden mimar başkana tam destek!

İnşaat mühendislerinden mimar başkana tam destek!İnşaat Mühendisleri Odası Başkanı Şeref Korkmaz ve yönetim kurulu üyeleri Isparta Belediye Başkanı Yüksek Mimar Yusuf Ziya Günaydın’a ziyarette bulundu.


İnşaat Mühendisleri Odası Başkanı Şeref Korkmaz ve yönetim kurulu üyeleri Isparta Belediye Başkanı Yüksek Mimar Yusuf Ziya Günaydın’ı ziyaret etti.

Akdeniz Yeni Yüzyıl Gazetesi'nde yer alan habere göre, Isparta Belediye Başkanı Yüksek Mimar Yusuf Ziya Günaydın’a, belediye başkan adaylığında başarılar dileyen  İnşaat Mühendisleri Odası Başkanı Şeref Korkmaz, “Oda olarak bugüne kadar yapmış olduğunuz tüm işlerden dolayı sizlere teşekkür ediyoruz. Özellikle oda onaylarının, meslek denetimlerinin yapılmasını istediğimiz bugünlerde sadece Isparta Belediyesinin yapmış olduğu mesleki denetimden dolayı da size ayrıca teşekkür ediyoruz, bu bizim için çok önemli. İnşallah bundan sonra da beraber çalışmaya devam ederiz. Oda olarak her zaman belediyemizin yanındayız. Girmiş olduğunuz bu yarışta sizlere başarılar diliyoruz.” açıklamasında bulundu.

Ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyetleri anlatan  Belediye Başkanı Yüksek Mimar Yusuf Ziya Günaydın da, Isparta Belediyesi ile Sarıidris Belediyesi haricinde Isparta’da hiçbir belediyede tasdik yapılmadığını açıkladı. Günaydın, “Ama bazıları bundan habersiz ve anlamsız sözler söyleyebiliyor. Belediyeden projeler çıkmıyor deniyor. Her seçim yaklaştığında ‘engelci, Isparta Belediyesi hiçbir projeyi çıkarmıyor’ diye laflar edilir. Önceki sene komşu belediyemiz yılbaşına doğru 6 dosya aldı, 7.’yi kabul etmedi. O yıl bize gelen 320 dosyanın tamamını yılbaşına kalmadan çıkardık. Bu sene de bir bu kadar müracaat oldu. Yılbaşına birkaç gün kala çok  sayıda yine dosyalar geldi. Yine hafta sonu da çalışarak bu dosyalar yılbaşına bırakılmadan
sonuca ulaşıldı. Böyle olduğu halde çirkin laflar söylenebiliyor. Belediye olarak odalarımızı insanlarımızı, esnafını, halkını her konuda destekliyoruz” diye konuştu.

Isparta Belediyesi olarak yaptıkları çalışmaların, projelerin ve uygulamaların bakanlıklar tarafından örnek alındığını, kendilerine görüş sorulduğunun altını çizen  Günaydın, “Öncüyüz, bakanlıklardan önde
gidiyoruz. Otopark konusunda bilgilendirmelerde bulunduk. Odalarımızdan her noktada tasdik istiyoruz. Kaldırmam, odalarımızın da denetiminden geçmesi lazım, bizim görmediklerimizi görebilir, yanlışlık varsa onlar da ortadan kalkmış olur. Bu ziyaretinizden dolayı teşekkür ediyorum” dedi.