İnşaat sektörü ciro endeksi Kasım'da 52,9 arttı!

İnşaat sektörü ciro endeksi Kasım'da 52,9 arttı!


Merakla beklenen rakamlara göre, inşaat sektöründe takvim etkisinden arındırılmış ciro endeksi, Kasım 2021'de geçen senenin aynı ayına göre yüzde 52,9 arttı.


Açıklanan resmi rakamlara göre, takvim etkisinden sıyrılmış sanayi, inşaat, ticaret ve hizmet sektörleri tamamında ciro endeksi, Kasım 2021'de geçtiğimiz senenin aynı ayına göre yüzde 60,4 arttı. Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre; Türkiye İstatistik Kurumu, geçtiğimiz yılın kasım ayı ile ilgili merak edilen ciro endekslerini açıkladı.

Bu tabloya göre, mevsim ve takvim etkisinden sıyrılmış toplam ciro endeksi, Kasım 2021'de aylık bazda yüzde 11,8 arttı.

Açıklanan resmi rakamlara göre, takvim etkisinden sıyrılmış sanayi, inşaat, ticaret ve hizmet sektörleri tamamında ciro endeksi, geçtiğimiz yılın kasım ayında, bir önceki yılın aynı ayı ile karşılaştırıldığında yüzde 60,4 yükselmiş durumda.

İnşaat sektörü ciro endeksi Kasım

SANAYİ CİRO ENDEKSİ 12,4 ARTTI

Sanayi sektöründe takvim etkisinden arındırılmış ciro endeksi, Kasım 2021'de yıllık bazda yüzde 67,9 artış kaydetti. Mevsim ve takvim etkisinden arındırılmış sanayi ciro endeksi ise geçen yılın kasım ayında Ekim 2021'e göre yüzde 12,4 arttı.

İnşaat sektöründe takvim etkisinden arındırılmış ciro endeksi, Kasım 2021'de bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 52,9 artış gösterdi. Mevsim ve takvim etkilerinden arındırılmış inşaat ciro endeksinde Kasım 2021'de bir önceki aya kıyasla yüzde 6,7 yükseliş gerçekleşti.

İnşaat sektörü ciro endeksi Ekim'de yüzde 37,6 arttı!