İnşaat sektöründe istihdam azalırken maaş arttı!

İnşaat sektöründe istihdam azalırken maaş arttı! İnşaat sektöründe istihdam azalırken maaş arttı!

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), II. Çeyrek (NisanHaziran) 2015 "İnşaat İşgücü Girdi Endeksleri'ni açıkladı İnşaat sektöründe istihdam yüzde 1,8, çalışılan saat yüzde 1,9 azalırken brüt ücret-maaş yüzde 2,0 arttı.


Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), II. Çeyrek (NisanHaziran) 2015 "İnşaat İşgücü Girdi Endeksleri'ni açıkladı. Buna göre; mevsim ve takvim etkilerinden arındırılmış inşaat istihdam endeksi 2015 yılı II. çeyreğinde bir önceki çeyreğe göre yüzde 1,8 oranında azaldı. Takvim etkilerinden arındırılmış inşaat istihdam endeksi ise. bir önceki yılın aynı çeyreğine göre yüzde 9.0 oranında azaldı. 


Mevsim ve takvim etkilerinden arındırılmış inşaat çalışılan saat endeksi 2015 yılı 11. çeyreğinde bir önceki çeyreğe göre yüzde 1.9 oranında azaldı. Takvim etkilerinden arındırılmış inşaat çalışılan saat endeksi ise, bir önceki yılın aynı çeyreğine göre yüzde 10,1 oranında azaldı.


Mevsim ve takvim etkilerinden arındırılmış inşaat brüt ücret-maaş endeksi 2015 yılı II. çeyreğinde bir önceki çeyreğe göre yüzde 2.0 oranında arttı. Takvim etkilerinden arındırılmış inşaat brüt ücretmaaş endeksi ise. bir önceki yılın aynı çeyreğine göre yüzde 1.8 oranında arttı 


Adana Beş Ocak