İş ve eğlenceyi buluşturan ilk sanayi bölgesi kapışıldı

İş ve eğlenceyi buluşturan ilk sanayi bölgesi kapışıldı İş ve eğlenceyi buluşturan ilk sanayi bölgesi kapışıldı

Türkiye'nin ilk 5 yıldızlı sanayi bölgesi bitmek üzere. Alışveriş merkezinden park, sinema ve hastaneye kadar çok cazip imkanlar sunan Hadımköy'deki Akpınar Sanayi Bölgesi'nde şimdiye kadar satılan parsel sayısı 70'e ulaştıTOKİ'nin iştiraki olan Emlak Pazarlama İnşaat'ın Hadımköy'de yürüttüğü Akpınar Sanayi Bölgesi, faaliyet gösterecek tesisler ve çalışanlarına sunduğu imkanlar dikkate alındığında 5 yıldızlı tesis özelliklerini aratmayacak özellikler taşıyor. 1500 dönümlük arazide 273 parsellik alanda kurulan sanayi bölgesi dünya çapında başarılı olmuş örnekleri incelenerek projelendirildi. Bölgede tamamen çalışanların gereksinimleri ön planda tutuldu. Vardiyalar bittiğinde terk edilip gidilmeyen, çalışanların aileleriyle birlikte tüm sosyal ihtiyaçlarının karşılandığı bölgede parklar, sinema, bankalar, alışveriş merkezi ve kafeteryaların inşaası ise neredeyse tamamlandı.

KONUT SAHİPLERİNE İŞ FIRSATI

SANAYİ bölgesinin tam ortasında yer alan bin kişilik modern camii de ibadetlerini gerçekleştirmek isteyen çalışanların hizmetine sunuluyor. Erdoğan Bayraktar'ın başkanı olduğu TOKİ'nin yaptığı 5 bin sosyal konutun yanında yer alan Akpınar Sanayi Bölgesi ile konut sahibi olan vatandaşlara iş imkanı sunuluyor. Emlak Pazarlama İnşaat Pazarlama Müdürü Nuray Yıldırım, üretim maliyeti içerisinde büyük bir yer tutan personelin iş yerine transferi ve kayıp zamanı en aza indirebilecek alanları oluşturmaya çalıştıklarını belirterek, `Amacımız sermayeyi bu bölgeye getirerek, insanın insanca yaşayabileceği modern yaşam alanlarıyla planlı şehirleşmeye öncü olmanın yanı sıra üretim ve istihdamı artırarak mızın yaşam standartlarını yükseltmek' diye konuştu.


40 yataklı hastanesi bile var


Bölgede bulunan her parselin kendi müstakil tapusunun bulunması ve kredi kullanımında sağlanan olanaklar ilgi çekmiş durumda. Şimdiye dek 273 parselin 70 tanesi satıldı. Bölgede sanayi tesisi kurmak için arazinin metrekaresi 360 YTL peşin, 24 ay 400 YTL taksitle satılıyor. Akpınar Sanayi Bölgesi projesinde Vakıfbank ile anlaşma yapan Emlak Pazarlama İnşaat, 24 ay sıfır faizle firmalara büyük ödeme kolaylığı sağlıyor. Projede sanayi bölgelerinde sıkça meydana gelen kazalar ve yangınlar da unutulmamış.

ÖZEL YANGIN ÖNLEMİ

SOKAKLAR ve caddelere merkezi yangın söndürme vanaları konulurken, bölge içinde 40 yataklı bir hastaneye de yer verilmiş. Ayrıca parlayıcı ve patlayıcı ürün kullanan tesise de yer yok.


Belediye ve ruhsat harcı da alınmıyor


Projede hastaneden alışveriş merkezi, sinema ve camiye kadar sosyal ihtiyaçlara da cevap verecek alanlara yer verilmiş.

Çoğunlukla 0.50 oranındaki emsal, Akpınar Sanayi Bölgesi'nde 0.80 ve 1.20.

Mülkiyetler, hissedarlık ya da üyelik yerine işyeri sahibine ait.

Altyapı için Belediye'ye herhangi bir ödeme yapılması gerekliliği ortadan kalkıyor.

Parsellerin enerji kullanımlarına uygun 24 adet trafo bulunuyor.

Ruhsat harçları katılım bedeli yok.

5 tip proje. Parsel büyüklükleri 2500-8000 m2 arasında.

84 ay banka kredisi ve leasing imkanı.

(Star)