İstanbul'da en yüksek konut kirası hangi ilçede?

İstanbul'da en yüksek konut kirası hangi ilçede?İstanbul’da ev kiraları son bir yılda yüzde 10,81 arttı. Endeksa verilerine göre, İstanbul genelinde ortalama kira bedeli bin 667 TL oldu. İstanbul’da metrekare kira bedellerinin en yüksek olduğu ilçeler ise Sarıyer, Beşiktaş, Bakırköy ve Beyoğlu olarak belirlendi.


Gayrimenkul değeri, lokasyon veri analizi ve öngörüleri sunan Endeksa tarafından açıklanan verilere göre, İstanbul’daki konut kiralarında son bir yılda yüzde 10,81 artış kaydedildi. İstanbul genelinde konut metrekare kira bedelinin ortalama 17 TL olarak belirtildiği verilere göre, ortalama kira bedeli ise bin 667 TL oldu. 

İstanbul

En yüksek değer artışı Bayrampaşa’da

Son bir yıllık değer artışının en yüksek olduğu ilçeler arasında Bayrampaşa, Beylikdüzü, Şile, Başakşehir ve Esenyurt bulunuyor. Bayrampaşa’da ev kiraları son bir yılda yüzde 24, Beylikdüzü’nde yüzde 21, Şile’de yüzde 20, Başakşehir’de yüzde 20, Esenyurt’ta ise yüzde 18 arttı. İstanbul’da metrekare kira bedellerinin en yüksek olduğu ilçeler ise sırasıyla Sarıyer, Beşiktaş, Bakırköy, Beyoğlu, Kadıköy ve Şişli şeklinde belirtildi. 

İstanbul

Yüksek faiz oranları hayalleri erteletiyor 

Faizsiz finansman yöntemiyle konut sahibi olmanın kolaylaştığına dikkat çeken YENİEVİM Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Çalış, “Kiracıların yıldan yıla artan kira bedellerini öderken birikim sahibi olmaları zorlaşıyor. Yenievim’in peşinatsız, kredisiz, faizsiz ev alma seçenekleri yeterli birikimi olmayanların kendine ait bir eve kavuşmalarını kolaylaştırıyor. Yüksek faiz oranlarından ve peşinattan dolayı hayallerini erteleyenler, Yenievim sayesinde Türkiye’nin her bölgesinden diledikleri evin sahibi olabiliyor. Ev sahibi olmak isteyen herkesi faizsiz finansman yöntemlerimizle ev sahibi yapıyoruz.” diye konuştu.

İstanbul'da en pahalı ve en ucuz kiralar hangi ilçelerde?

İstanbul'da en yüksek kira hangi ilçede ödeniyor?