İstanbul'da gayrimenkul sektörünün tek sorunu arsa sıkıntısı!

İstanbul'da gayrimenkul sektörünün tek sorunu arsa sıkıntısı!Tekfen Emlak Geliştirme Genel Müdürü Ömer Egesel, İstanbul'da gayrimenkul sektörünün en büyük sorununun arsa sıkıntısı olduğunu belirterek, "İstanbul'da arsalar çok pahalı. Ama biz gayrimenkulcüyüz, bize arsa bulun demek de doğru değil" dedi.


Tekfen Emlak Geliştirme Genel Müdürü Ömer Egesel, İstanbul'da gayrimenkul sektörünün en büyük sorununun arsa sıkıntısı olduğunu belirterek, "İstanbul'da arsalar çok pahalı. Ama biz gayrimenkulcüyüz, bize arsa bulun demek de doğru değil" dedi. 


Egesel, Tekfen Tower, Kağıthane ve Esenyurt'ta geliştirdikleri projelerin hepsini eski fabrika arazileri üzerinde geliştirdiklerini dile getirerek, "Kentsel dönüşümde birçok kişinin hak sahibi olduğu tek tek projelerde yer almıyoruz. Birilerinin hakkının yendiği projelerde olmak istemiyoruz" dedi. 


Egesel bir grup gazeteciyle düzenlediği basın sohbet toplantısında Esenyurt-Beylikdüzü bölgesinde Ocak 2015'te temellerini attıkları 600 milyon TL değerindeki Hep İstanbul projesinin yüzde 70'ini sattıklarını anlatarak, projenin Nisan 2017'de teslim edileceğini aktardı. 11 yüksek blok ve 14 sıra ev blokundan oluşan Hep İstanbul'da 1.424 daire yer alıyor. Projede m2 fiyatları 3 bin 800 TL'nin üzerinde. 


İzmir'e proje 


Şirket olarak bu yıl Rönesans Grubu ile yüzde 50-50 ortaklıkla İzmir'de 500 milyon dolar değerinde konut ve AVM'nin de olduğu karma bir projeye başlayacaklarını anlatan Ömer Egesel, projenin 2019'da teslim edileceğini dile getirdi. 


Tekfen Holding'in yeni dönem büyüme planları çerçevesinde gayrimenkulde büyüme hedefinin bulunduğunu anlatan Esengel, "Şu anda holdingin büyümesine katkı konusunda yüzde 3'lük payımız var. Bunu gelecek yıl yüzde 15'e çıkarmayı amaçlıyoruz. Bu hedefi yakalamak için kendimize 1 milyar dolar ciro hedefi koyduk. Her yıl bir iki şantiyemiz olursa hedefimize ulaşırız. İstanbul'da Kartal, Sarıyer ve Zeytinburnu'nda ilgilendiğimiz yerler var" diye konuştu.Cumhuriyet