İstanbullular en çok DASK'ı tercih ediyor!

İstanbullular en çok DASK'ı tercih ediyor! İstanbullular en çok DASK'ı tercih ediyor!

Generali Sigorta tarafından açıklanan sigortacılık haritası verilerine göre, İstanbulluların en çok tercih ettiği sigortacılık ürün ve hizmetleri ise sırasıyla zorunlu deprem sigortası (DASK) oldu...Generali Sigorta, İstanbul’un sigortacılık haritasını açıkladı. 

Açıklanan verilerine göre; İstanbul’da sigorta hizmeti alanların yüzde 70’i 35-60 yaş aralığındaki bireylerden oluşurken, genel yaş ortalaması 46 olarak belirlendi. 

İstanbulluların en çok tercih ettiği sigortacılık ürün ve hizmetleri ise sırasıyla zorunlu deprem sigortası (DASK), kasko sigortası ve zorunlu trafik sigortası oldu.

DASK ilk sırada

Generali verilerine göre, İstanbulluların en çok tercih ettiği sigortacılık ürün ve hizmeti yüzde 27’lik oranla zorunlu deprem sigortası (DASK) oldu. DASK dışında ise yüzde 18’i kasko sigortası, yüzde 16’sı zorunlu trafik sigortası tercih edildi.

Kadınların oranı yüzde 27

İstanbulluların online ve acente kanalı üzerinden sigortacılık ürünlerini alma yüzdelerine göz atıldığında, yüzde 27 kadın ve yüzde 73 erkek dağılımı istatistiklere yansıdı.

DASK’ta 2020 devrimi!