İstanbul'un dev arsaları satılıyor!

İstanbul'un dev arsaları satılıyor!

İstanbul'daki 6 dev arsa satışa çıktı. Arsalar Beşiktaş, Bahçelievler, Başakşehir ve Bakırköy'de yer alıyor. Satışa çıkarılan arsalarda gayrimenkul projeleri geliştirilecek...Megakent İstanbul'un merkezi alanlarında büyük arazi bulmak artık zorlaştı. Ancak Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO), İstanbul'un göbeği Beşiktaş'taki dev Jandarma Dikimevi arsasını satışa çıkardı. Şirket bu arsa dışında Bakırköy ve Başakşehir'de de arsa satacak. 

Emlak Konut Bakırköy Şevketiye Mahallesi'nde Şükrü Balcı Polis Eğitim Merkezi (POMEM) binasının yer aldığı arsayı satışa çıkardı. Şirket Başakşehir İkitelli 1-2 Mahallesi'nde de toplam 2 adet arsa satacak. Bunlara ek olarak Başakşehir Kayabaşı Mahalesi'nde yer alan 20 bin 396 metrekarelik arsayı da satacak.

Şirket toplam 5 adet arsayı 15 Ekim'de satışa çıkaracak. Arsalar açık artırma usulü ile satılacak. Arsaların toplam muhammen bedeli KDV dahil 1 milyar 417 milyon 534 TL (KDV Hariç 1 milyar 201 milyon 300 TL).

Bahçelievler Efes Pilsen arsası da satılıyor

Investin ile CBRE, Anadolu Efes'in Merter ve Bahçelievler arasında bulunan ana oluşum aksı Mehmet Akif Caddesi üzerinde yer alan Efes Pilsen bira fabrikasını ve arsasını satışa çıkardı. Satışa çıkan gayrimenkulün toplam büyüklüğü ise 120 bin 170 metrekare. Alanda karma konseptli proje geliştirilebilecek. Efes Pilsen arsası ve fabrikası için ne kadar istendiği ise gizli tutuluyor. Ancak söz konusu gayrimenkul peşin olarak satılacak.


Bahçelievler Efes Pilsen bira fabrikası ve arsası satılıyor!

Emlak Konut'tan Bakırköy,Beşiktaş ve Başakşehir'de satılık arsa!

 

Esra Nur AÇKI/Emlakkulisi.com