İstanbul'un otel haritası değişiyor!

İstanbul'un otel haritası değişiyor!

Esenler, Eyüp, Bayrampaşa ve Bağcılar gibi hiç otel bulunmayan semtlerde yapımı devam eden projeler İstanbul'un otel haritasını değiştiriyor

Hafta sonu gezilecek 2 proje 2 site!

Bir ucu Sabiha Gökçen Havaalanı çevresine, diğer ucu Silivre'ye uzanan yeni projeler ile birlikte önümüzdeki dönemde İstanbul'da 51 yeni otel hizmete girecek. Ekin Grubu Araştırma Birimi tarafından yapılan bir araştırma, yatırım ve işletmecilerin artan ilgisinin İstanbul'un otel haritasını değiştirdiğini gösteriyor. Araştırmaya göre İstanbul'da hizmete girecek yeni otel projeleri Sabiha Gökçen Havaalanı'nın bulunduğu bölgeden Silivri'ye kadar uzanan geniş bir alana yayılıyor. AKTOB ile Ekin Grubu'nun birlikte yayınladığı RESORT Dergisi'nde yer alan araştırmadan elde edilen verilere göre Taksim, Laleli ve Beşiktaş gibi bölgelerde yoğunlaşmış olan oteller artık iç kısımlardaki sanayi bölgelerine kadar uzanıyor. Avrupa Yakası'nda özellikle Atatürk Havalimanı etrafında yoğunlaştığı gözlemlenen yeni otel yatırımlarının Halkalı, Mahmutbey, Esenler, Bağcılar, Eyüp ve Bayrampaşa bölgelerine kadar uzandığını da gösteren araştırmanın sonuçlarına göre 2010 yılına kadar 51 adet yeni tesisin hizmete girmesi bekleniyor.

İstanbul'un kriz ortamında bile otel yatırımları ve işletmeciliği açısından ilgi çekmeye devam ettiğini ortaya çıkartan araştırma, İstanbul'daki otellerin kimi Avrupa şehirlerine göre daha yüksek doluluk oranları ile çalışması ve yatırımın varlık değerinin daha hızlı artması nedeniyle otel zincirlerine cazip olanaklar sağlandığını ortaya koyuyor. İstanbul'da yapımı devam eden otel projelerini inceleyen araştırma, söz konusu inşaatların, sektördeki yerli ve yabancı yatırımcı ve işletmeci firmanın yanı sıra, sektör dışından çok sayıda kişi ve firmaya ait bulunduklarına da dikkat çekiyor. İstanbul'un otel haritasını değiştireceği tahmin edilen projeler ve önümüzdeki dönemde hizmete girecek olan yeni tesisler şöyle:

Tesisin Adı -Yeri
Dedeman Bostancı-Bostancı
Palmali Bakü The Edition Hotel Beşiktaş
Diamond of İstanbul-Maslak
Adela Florya Hotel Küçükçekmece
Verdi Palace Beşiktaş
Cevahir Maltepe Hotel Maltepe
Savanora Hotel-Büyükçekmece
EEG Otel Beykoz
Silence İstanbul Hotel-Kadıköy
Gold Star Hotel Fatih
The Green Park-Pendik
Donizetti Palas Beyoğlu
Crown Plaza-Bayrampaşa
Vilayet Otel Karacabey Fatih
Corner Hotel-Kadıköy
Holiday Inn Express Bayrampaşa
Kuttim Otel-Pendik
Onur Alpozan Otel Fatih
Divan İstanbul-Pendik
Sonkar Otel Avcılar
Ulubaba Oteli-Silivri
Akdağ Otel Adalar
Ataköy Otel-Bakırköy
Alrazi Küçükçekmece
Premier Vista-Silivri
Rota Otel Bağcılar
Gümüşyaka Gümüş Oteli Silivri
Kalamış Otel Kadıköy
Quantum Hotel Bağcılar
Ortaköy Townhouse Ortaköy
Focus Hotel Esenler
Tuzla Yelken Otel Tuzla
Altunizade Princess Hotel Üsküdar
Bomonti Turizm Kompleksi Şişli
Özdil Oteli Şile Ramada
İstanbul Maslak Ayazağa
Hilton Garden Inn Maltepe
Grand Tarabya Oteli Tarabya
Porto Vita Eyüp
Mir Club Country-Pendik
Arı Oteli Beşiktaş
Marist Otel-Kartal
Orjin Pera 1 Otel Beyoğlu
Orjin Pera 2 Otel
Akşam

pus