İzmir Örnekköy kentsel dönüşüm projesi için imzalar atıldı!

İzmir Örnekköy kentsel dönüşüm projesi için imzalar atıldı!İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen Örnekköy Kentsel Dönüşüm Projesi için üçüncü ve dördüncü etapların imzaları atıldı.


İzmir Büyükşehir Belediyesi, Örnekköy Kentsel Dönüşüm Alanı’nda üçüncü ve dördüncü etap çalışmalarını başlatacak sözleşmeyi Büyükşehir iştiraki İZBETON A.Ş. ile imzaladı.  İzmir  Büyükşehir Belediyesi'nde yer alan habere göre; Başkan Soyer, “Ege Mahallesi’nden sonra yeniden bir kentsel dönüşüm süreci başlatmak üzere sözleşme imzalıyoruz. Çok heyecanlıyız” dedi.

Başkan Soyer, “Ege Mahallesi’nden sonra yeniden bir kentsel dönüşüm süreci başlatmak üzere sözleşme imzalıyoruz. Çok heyecanlıyız” dedi.

İzmir Örnekköy kentsel dönüşüm projesi için imzalar atıldı!

Belediye şirketi devrede 

Başkan Tunç Soyer, Örnekköy ikinci etap kura çekim töreninde kentsel dönüşüm çalışmalarına hız kazandırmak için İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin şirketlerinin de ihalelere katılım sağlayacağını söylemişti. 18 Kasım 2020 tarihinde yapılan İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi’nde karar onaylandı.

İkinci etapta çalışmalar sürüyor 

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Örnekköy’de birinci etap kapsamında inşaatı tamamlanan 130 konut ve 13 işyerini hak sahiplerine teslimini gerçekleştirdi. İkinci etapta 170 konut ve 20 işyerini kapsayan kat karşılığı anahtar teslim ihalesini geçtiğimiz aylarda yapan Büyükşehir, tahliye işlemlerinin ardından ihale alanındaki yapıları yıkımını gerçekleştirdi. 

Toplamda 3 bin 520 konut olacak 

Projenin diğer etapları için de ihale hazırlığı devam ediyor. Yaklaşık 6 bin kişinin yaşadığı 180 bin metrekare büyüklüğündeki Örnekköy Kentsel Dönüşüm Alanı’nda etaplar halinde devam eden projede toplamda 3 bin 520 adet konut ile 338 adet işyeri inşa edilecek.
 
İzmir Örnekköy'de kentsel dönüşüm başladı!