İzmit Cedit projesi için imzalar atıldı!

 İzmit Cedit projesi için imzalar atıldı! İzmit Cedit projesi için imzalar atıldı!

İzmit Belediyesi tarafından Cedit Mahallesinde hayata geçirilecek olan kentsel dönüşüm projesi için imzalar atıldı.

Hafta sonu gezilecek 2 proje 2 site!

 

İzmit Belediyesi tarafından Cedit Mahallesinde yapılacak olan Kentsel Dönüşüm Projesi için  TOKİ  ile imzalar atıldı. İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan ve TOKİ Başkanı Ergün Turan, Cedit Kentsel Dönüşüm Projesi için bir araya geldi. İzmit Belediyesi'nde yer alan habere göre, TOKİ merkezinde gerçekleşen buluşmada taraflar arasında imzalanan protokolle proje için düğmeye basıldı. İzmit halkı adına TOKİ Başkanına teşekkürlerini sunan Başkan Doğan “  bizim projedeki asıl amacımız vatandaşımızın her yönden memnuniyeti ve şehrimizin her yönden kazanmasıdır. Kentsel dönüşüm projesindeki en büyük hassasiyetlerimizden biri de yerinde dönüşüm ile halkımızın kendi mahallesinde yaşamlarını sürdürmesidir. Çok şükür artık hak sahipleriyle muvafakat aşamasına geldik. Projenin ilk anından itibaren vatandaşlarımızla istişare içerisinde bulunup onların istek ve görüşlerini hep dikkate aldık. İlk günden itibaren sabır ve anlayış içinde süreci takip eden Cedit sakinlerine teşekkür ediyorum. Güle oynaya, davul zurna eşliğinde bir kentsel dönüşüm çalışması gerçekleştirerek  Türkiye’ye bu alanda da örnek olacağız ”diye konuştu.

HAK SAHİPLERİYLE İLK GÖRÜŞMELER BAŞLADI

Cedit Mahallesi’ndeki hak sahipleriyle uzlaşma görüşmelerinin başladığını da söyleyen Başkan Doğan “Hak sahiplerimiz için belediyemizin 8. katında oluşturmuş olduğumuz odamızda görüşmelerimiz başladı.  Vatandaşlarımızı tebligatlarında belirttiğimiz tarihlerde belediyemize davet edip görüşmelerimizi yapıyoruz.  Belediye Başkan yardımcımızın, teknik ekiplerimizin bulunduğu görüşmelerde hak sahiplerine gerekli bilgiler verilmektedir” dedi.

1470 KONUT

İzmit Cedit’te 126 dönümlük alanda yapılacak kentsel dönüşüm projesi tamamlandığında bölgede hali hazırda 1181 konutta yaşayan 883 hak sahibi, modern ve güvenli konutlarda yaşama imkanı bulmuş olacak. Proje ile bölgede 1470 modern, güvenli ve nitelikli konutun yanı sıra 3 bin 261 metrekarelik sosyal tesis, 2 bin 324 metrekarelik alanda cami, 24 bin 203 metrekarelik alanda ise park ve rekreasyon bölgeleri bulunacak.

 

pus