İzmir Üçkuyular'a terminal ve otopark inşa edilecek!

İzmir Üçkuyular'a terminal ve otopark inşa edilecek! İzmir Üçkuyular'a terminal ve otopark inşa edilecek!

Yatırımlarına son sürat devam eden İzmir Büyükşehir Belediyesi, kent içi toplu ulaşımda önemli bir aktarma noktası haline gelen Üçkuyular'a Terminal ve Otopark inşa edecek.Metro, tramvay, otobüs ve vapurun kesişme noktasında yer alan  İzmir  Üçkuyular bölgesi, İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin yeni yatırımıyla hem Belediye ve ilçe otobüsleri için aktarma merkezine hem de 841 araçlık otoparka kavuşuyor. İzmir Büyükşehir Belediyesi'nde yer alan habere göre, bir yandan 1 milyar TL bütçeli F.Altay- Narlıdere Metrosu hattının yapımı için kazı çalışmalarını hız kesmeden sürdüren İzmir Büyükşehir Belediyesi, toplam 48 bin 906 metrekarelik inşaat alanına sahip olan Üçkuyular Terminali ve Otoparkı projesiyle de bölgede önemli bir ihtiyaca daha cevap veriyor. 

Yol kotundan aşağıda bulunan terminal katı ile yeraltında 3 kat otoparktan meydana gelen inşaat alanında alt yapı ve zemin imalatlarının sonuna gelen İzmir'in yerel yönetimi, 2019 yılı sonunda bu çalışmaları tamamlayarak terminal ve otoparkı hizmete açacak. 

Park et, devam et

Özel araçlarını otoparka bırakan vatandaşlar, buradan metro, tramvay, otobüs ya da vapurla diledikleri yere kolaylıkla ulaşabilecek. Üçkuyular Terminali ve Otoparkı projesiyle ilçe minibüslerinin diğer ulaşım türleriyle entegrasyonu da sağlanacak.