06 / 10 / 2022

İzocam 12. Yalıtım Yarışması başvuruları başladı!

İzocam 12. Yalıtım Yarışması başvuruları başladı!

İzocamın bu sene on ikincisini düzenleyeceği Üniversite Öğrencileri Yalıtım Yarışmasının ilk üç finalisti, Slovakya Bratislavada, Saint-Gobain Insulation tarafından gerçekleştirilecek Multi Konfor Binalar Yarışmasında ülkemizi temsil edecek 

İzocam tarafından on ikincisi düzenlenen Yalıtım Yarışmasında proje konusu, 12-15 aileyi barındıracak sürdürülebilir bir mahallenin geliştirilmesi olacak. Yarışmada; söz konusu mahalledeki altyapı, ofisler, eğlence ve dinlenme alanlarının mevcut binalarda tekrar kullanımla çözülmesi ve bu yapıların kentle iyi bir şekilde bütünleşmesinin sağlanması hedeflenecek.

Öğrenciler Yalıtım Yarışmasında; İngilterede Nottingham Trent Basin bölgesinin yenilenme programı kapsamında, sürdürülebilir bir yaşamın tasarımını gerçekleştirecek. Tasarlanacak olan mahallenin konumlandırıldığı yerde daha geniş alanlarda bir yenilenme vizyonunun geliştirilmesi ve etkili bir ev-iş planının temin edilmesi kriteri aranacak.

Türkiye ve KKTC Üniversitelerinin Mimarlık, İnşaat Mühendisliği ve Makine Mühendisliği Lisans ve Yüksek Lisans öğrencilerinin katılabileceği İzocam 12. Yalıtım Yarışmasında, ulusal jüri, ses yalıtımı, yangın güvenliği, ekolojik binalar ve yapı fiziği konusunda yetkin öğretim görevlileri ile uzman mimarlardan oluşacak.

Başvuruları Kasım ayında başlayan yarışmada, öğrenciler projelerini en geç 2 Nisan 2012ye kadar teslim edecek ve dereceye giren projelerin duyurumu ise 12 Nisan 2012 tarihinde yapılacak. Ulusal etapta ilk üç dereceyi paylaşan proje sahipleri, 22-25 Mayıs tarihleri arasında Slovakyanın başkenti Bratislava kentinde düzenlenecek uluslararası etapta ülkemizi temsil etme hakkı kazanacak. Ulusal yarışmanın birincisi 6.000 TL, ikincisi 4.000 TL ve üçüncüsü 3.000 TL ile ödüllendirilecek.

Yarışma ile ilgili detaylı bilgiye ve başvuru formuna  www.yalitimyarismasi.com adresinden ulaşılabilir. Ayrıca tüm sorular ve iletişim için Yapı Endüstri Merkezi (0212 2667070 / [email protected]) ile irtibat kurulabilir.

 
Geri Dön