Jeff Bezos, Kaliforniya'da 165 milyon dolara konak satın aldı!

Jeff Bezos, Kaliforniya'da 165 milyon dolara konak satın aldı! Jeff Bezos, Kaliforniya'da 165 milyon dolara konak satın aldı!

Dünyanın en büyük alışveriş sitesinden olan Amazon'un kurucusu Jeff Bezos, Kaliforniya Beverly Hills'te 165 milyon dolara yeni bir konak satın aldı. Bezos, tüm zamanların en pahalı ev satış rekorunu kırdı.Dünyanın en büyük alışveriş sitesinden olan Amazon'un kurucusu Jeff Bezos, bu kez yine konuşulacak bir şeye imza attı.

Hürriyet Gazetesi'nde yer alan habere göre; Bezos, Kaliforniya Beverly Hills'te bulunan yeni bir konağı 165 milyon dolara satın aldı. Bu satışla tüm zamanların en pahalı konut satış rekoru da kırıldı.

WARNER BROS YÖNETİCİSİNE AİTTİ

Mülkiyet 1930'lu yıllarda Warner Bros yönetici Jack Warner için tasarlanmıştı. Kendi dokuz delikli golf sahası bulunan konağın sahibi daha önceden de yapımcı David Geffen'e aitti.

Bezos ve kız arkadaşı Lauren Sanchez geçtiğimiz hafta da Los Angeles'ta konut arıyor.

Ünlü medya patronu Rupert Murdoch, geçtiğimiz yıl oğlu Lachlan Murdoch için 150 milyon dolarlık bir konak satın aldı.

Rupert Murdoch'un en büyük oğlu için aldığı konak neredeyse yüzde 60 indirimli alınmış buna karşı en pahalı satış olarak tarihe geçti. 11 yatak odalı konak, 1930'da Sumner Spaulding tarafından Fransız Neoklasik tarzında simetrik kesim kireçtaşı dış tasarımıyla tasarlanmıştı.

İÇİNDE YOK YOK

"Parti sarayı" olan konak, 1930'larda dizayn edildi. 13.000 metrekarelik konakta, iki konukevi, tenis kortu, yüzme havuzu ve dokuz delikli bir golf sahası bulunuyor. Architectural Digest'e göre ayrıca bir garaj ve gaz pompaları olan bir "motor sahası" da içeriyor.