Jim Ratcliffe, Monako’ya taşınıyor!

Jim Ratcliffe, Monako’ya taşınıyor! Jim Ratcliffe, Monako’ya taşınıyor!

İngiltere’nin en zengin iş insanı Jim Ratcliffe’ın vergi avantajları nedeniyle İngiltere’den ayrılarak Monako’ya taşınmaya karar verdiği bildirildi...

Hafta sonu gezilecek 2 proje 2 site!

Petrokimya şirketi Ienos’un kurucusu Jim Ratcliffe’ın vergi avantajları nedeniyle İngiltere’den Monako’ya taşınmaya hazırlandığını duyurdu.

Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre; Ratcliffe, Sunday Times’ın bu yılın mayıs ayında açıkladığı İngiltere’nin en zenginleri listesinde yaklaşık 21 milyar sterlinlik serveti ile ilk sırada yer almıştı.

Jim Ratcliffe'tan henüz İngiliz medyasında yer alan haberlere ilişkin açıklama yapmadı. 

65 yaşındaki Jim Ratcliffe,İngiltere’de 2016 yılının haziran ayında yapılan Avrupa Birliği (AB) referandumu öncesinde birlikten ayrılmayı ve İngiliz ekonomisinin AB dışında daha başarılı olacağını savunuyordu.

Ratcliffe, AB referandumunun ardından İngiliz hükümetinden çıkış müzakerelerinde sert bir tavır sergilemesini talep ederek, “Dinlemeli ve sarsılmaz bir şekilde nazik olup, çekiciliğimizi korumalıyız. Fakat işler zorlaştığında ya da bir çok konu saat sabahın üçünde kazanıldığında ya da kaybedildiğinde zayıflığa ya da eğilmeye yer olmamalı.” ifadelerini kullanmıştı.

Ratcliffe’ın yüzde 60 hissesine sahip olduğu Ineos geçen yıl sonunda yaklaşık 2,2 milyar sterlin kar açıklamıştı.

pus