Kadir Topbaş: Büyük ölçekteki projelerimiz bitmek üzere!

Kadir Topbaş: Büyük ölçekteki projelerimiz bitmek üzere! Kadir Topbaş: Büyük ölçekteki projelerimiz bitmek üzere!

Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nün açılışını değerlendiren Kadir Topbaş, "Dünyada bazı özellikleriyle önde gelen 3. köprümüzün açılışını yaptık. Yine büyük ölçekte bitmek üzere olan projelerimiz var." dedi.Libya Yerel Yönetim Bakanı Badad Kansu Mesut Abdülcelil ve beraberindeki heyet, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ı ziyaret etti


İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre, Başkan Topbaş, Bakan Badad Kansu Mesut Abdülcelil ve beraberindeki heyeti Sait Halim Paşa Yalısı'nda ağırladı.


Toplantıda İstanbul'un belediyecilikte vardığı noktayı aktaran Topbaş, "Cumhurbaşkanımızın belediye başkanlığı döneminde ortaya koyduğu vizyon İstanbul'u geliştirdi. Onun yol haritası ve projeleri bu kenti geliştirdi ve bizler de onun çizdiği güzergahta yolumuza devam ediyoruz. İstanbul dünyadaki 124 ülkeden büyük. Ekonomi olarak da 117 ülkeden büyük." değerlendirmesini yaptı.


Dün açılışını Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yaptığı İstanbul'un boğazdaki üçüncü köprüsü olan Yavuz Sultan Selim Köprüsü'ne de değinen Topbaş, şunları söyledi:


"Dünyada bazı özellikleriyle önde gelen 3. köprümüzün açılışını yaptık. 3 yılda bitirilen, 2,5 milyar dolarlık bir yatırım ve 272 kilometrelik yollarıyla da büyük bir sistem devreye girmiş oldu. Yine büyük ölçekte bitmek üzere olan projelerimiz var."


AA