08 / 08 / 2022

Kağıthane'de çöken binada ziynet eşyaları kalan vatandaşlar bekliyor!

Kağıthane'de çöken binada ziynet eşyaları kalan vatandaşlar bekliyor!

Çöken binada ziynet eşyaları ve parası kalan vatandaşların bekleyişi sürüyor. Yıkılan evde yaşayan Emine Dulkadir, "Altınlarım ve hac param evde kaldı" dedi...Kağıthane Yahya Kemal Mahallesi Akıncı Sokak'ta bir binanın çökmesi ile mühürlenen 24 binadaki çalışmalar devam ediyor.

Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre; Yıkılan binada ziynet eşyaları kalan 57 yaşındaki Emine Dulkadir, yaklaşık 29 yıldır burada oturduğunu söyleyerek "Duvar çökünce bizim evimiz de çöktü. Bizim binamızda çatlak yoktu. Duvar düşene kadar hiçbir şey yoktu" ifade etti. 

Dulkadir, taziye ziyareti nedeniyle evde bulunmadığını da belirterek"Ekmek paramı dahi alamadım. Kalan her şeyi kaymakamlığa bildirdim. Altınlarım ve hac param evde kaldı" dedi.

Boşaltılan binalardan birinde yaşayan Süleyman Dökmedemir, "Bugün bakan geliyormuş. Ne karar veriyorlarsa verecekler. Pazartesiden bu yana akrabamızda kalıyoruz. Rahat edemezsin ki" şeklinde konuştu. 

Ayrıca, enkaz alanı çevresinde bulunan ve yıkılan evlerde eşyaları kalan bazı vatandaşların da göz yaşlarını tutamadığı görüldü.

Kağıthane’de çöken binadan İVA Yapı çıktı!