28 / 11 / 2022

Kahramanmaraş Türkoğlu ilçesi spor kompleksine kavuşuyor!

Kahramanmaraş Türkoğlu ilçesi spor kompleksine kavuşuyor!

Kahramanmaraş’ı Spor Tesisleşmesinde ilk 5’in içerisine dahil eden Gençlik hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ali İhsan Kabakcı, “Türkoğlu ilçesinde yapılan son yatırımlar ile birlikte Türkoğlu ilçesi spor kompleksine kavuşuyor” dedi.Son dönemlerde yapılan tesislerle birlikte Kahramanmaraş’a tesisleşme adına büyük bir ivme kazandıran Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, son olarak Türkoğlu’na yapılan yatırımlarla birlikte Türkoğlu ilçesinin de spor kompleksine kavuşacağını duyurdu.


“TÜRKOĞLU VE KILILIDAKİ SPOR KOMPEKSİ HAZIR HALDE”


Kahramanmaraş’ın merkez ve ilçelerine son dönemlerde, sentetik saha, tenis kortları, yüzme havuzları ve spor salonları ile tesisleşmede adeta zenginleştiğini söyleyen Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürü Ali İhsan Kabakcı, bütün ilçelerin spor komplekslerine kavuştuğunu söyledi.


Son olarak Türkoğlu ilçesinde, Türkoğlu Belediyesi ve Büyükşehir Belediyesi ile birlikte ortak protokol eşliğinde yapılan spor tesislerinin Kahramanmaraş sporuna büyük hizmet verdiğini söylerken, bu ortak protokolün de birliktelik ve birliktelikten güç oluşturduğunu kaydetti.


Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Kabakcı, Türkoğlu’na son dönemlerde yapılan, futbol sahaları, yüzme havuzları, spor salonları ve tenis kortları ile birlikte Türkoğlu’nun spor kompleksine kavuştuğunu anlatarak, “Bugün ilçelerimizin hepsi spor kompleksine kavuştu. Teşkilat olarak bizi en çok memnun eden bu ilçelerimizin spor komplekslerine, dört başı mamur bir şekilde kavuşması ve oluşturulması. Bugün Türkoğlu’nda ne bir salon, ne bir spor sahası, ne de diğer tesisler anlamında hiçbir şey yoktu. Son yıllarda yapılan planlamalarla birlikte Türkoğlu ilçemizde, başta sentetik futbol sahası, ışıklandırılmış, tribünlü, soyunma odalı sentetik sahaya kavuştu. Hemen yanı başında spor salonu ve hemen onun önünde belediyelerimizle ortak protokol karşılığı yaptığımız tenis kortunun yapımını gerçekleştiriyoruz. Bu proje ile ilgili çalışmamız devam ediyor. Son olarak da Türkoğlu Belediyesi ile birlikte yarı olimpik havuz yapıyoruz. Bu havuz ile ilgili Türkoğlu Belediyesi ile karşılıklı yine protokol anlaşması yaptık ve bu protokolle birlikte bu yüzme havuzumuzu yapmaya başladık. Bu havuzumuzda inşallah Türkoğlu’na güzel bir hizmet vereceğine inanıyorum. Başta Büyükşehir Belediyemiz olmak üzere Türkoğlu Belediye Başkanına teşekkür ediyorum, çünkü bu çalışmamızı belediyelerimiz ile birlikte, birliktelikten güç doğar düşüncesi ile ortak hareketle yapıyoruz. Bu birlikteliklerle birlikte yaz spor okullarını da faaliyete geçirip, bu sene yaz spor okullarını da belediyelerimizle birlikte gerçekleştiriyoruz. Bu güç birlikteliği ile birlikte gençlerimize ve çocuklarımıza bu fırsatları, bu hizmetleri sunmanın gayreti içerisindeyiz. Zaten bu birlikteliğin ve bu çalışmaların yansımaları da net bir şekilde görülüyor. Türkoğlu ilçemiz bu tesislerle birlikte büyük bir komplekse kavuştu. Bu hizmetler sonucunda ilçelerimize, Türkoğlu’na gittiğimizde bu tesisleri ve buradaki gençlerimizin faaliyetlerini gördükçe beni çok mutlu ediyor. Bu tesisler hakkında tüm Türkoğlu halkı çok memnunlar” dedi.


İl Müdürü Kabakcı, Türkoğlu ilçesine bağlı Kılılı Mahallesinin’de aynı şekilde yepyeni tesislere kavuştuğunu aktararak, özellikle Kılılı’daki doğal çim sahanın önemine vurgu yaptı.


Kabakçı, “Kılılı bölgesinde yıllardır atıl olan bir alanımız vardı. O alanı da bugün Kahramanmaraş’ın ikinci doğal çim ile doğal çim sahayı yapıyoruz. Bu çim sahanın da inşaatı devam ediyor. Bu alanın yanı başında bir yüzme havuzumuz var. Yani Kılılı ve Türkoğlu muazzam ve harika bir komplekse kavuştu ve halen kavuşmak üzere… Her türlü düzenlemelerini yapıyoruz. Orada da teşkilat olarak hizmetimiz devam ediyordu. Bundan sonra da büyüyerek devam edecek inşallah.” diye konuştu.


“DOĞAL ÇİM ÜZERİNDE ANTRENMAN YAPMA İMKÂNI SUNACAĞIZ”


Kılılı’daki doğal çim sahanın 5-6 ay içerisinde tam olarak faaliyete geçeceğini söyleyen İl Müdürü Kabakçı, bu tesisin Kahramanmaraş’ın futbol kulüpleri için büyük bir hizmet olduğunu ifade ederek, bu sahada bir çok kulübün antrenman yapma imkanı bulacağını söyledi.


Kabakçı, “Kılılı’daki sahamızın çimi sentetik olmadığı için, doğal çim olduğu için belirli bir sürede oranın zemin çalışması tamamlanacak. Doğal çimler belirli bir sürede bakımları tam teşkilli yapılıp, zemine tamamen adapte olup, oturması gerekiyor. Zaten inşaat dediğimiz alanın, zemini, alt yapısı, dranfeks boruları, tel örgüleri aşamasında belirli bir noktaya geldi. Saha içerisine doğal çim dediğimiz ekimler gerçekleştiriliyor. Ondan sonra belirli bir zaman sonra bu çimin tamamen zemine uyum sağlaması bekleniyor. Bu ekimler gerçekleştikten sonra, çimlerin zemine adaptasyonunu bekliyoruz. Çok uzun bir zaman alamayacaktır mutlaka ama en az 5-6 ay içerisinde büyük bir çoğunluğu gerçekleşmiş olur. Bu çim sahasının otomatik ve kendiliğinden sulama sistemi de var. İnşallah önümüzdeki sezonun Bayar aylarında orada çalışmalara başlatabiliriz. Zaten buradaki amacımız maç oynatmaktan ziyade, orada üst düzey takımlarımıza veya Kahramanmaraş’ın bir çok takımına orada antrenman imkanı sunmaktır. Açık söyleyeyim biz durumdan vazife çıkarıyoruz. Yani aslında doğal çim sahayı yapacağız diyerek, bazı takımlara bu konu üzerinden, kulüplere hazırlık yapma zorunluluğumuz yok ama, bizim futbol adına da nasıl sentetik futbol sahası yapmış isek, oranın da planlamasını bu şehrin başta Kahramanmaraşspor olmak üzere, takımlarımıza doğal çim sahada antrenman yapma imkanı ve avantajını sağlıyoruz. Tabi ki doğal çim sahalarımız var, buralarda da antrenmanlar yapılıyor. Tesisleşme adına ve bu tür takımlarımızın imkanlarını daha da geliştiriyoruz. Bu yapılan yatırım ve projelerle birlikte ortaya çok güzel tesisler çıkıyor. Bu da bizi son derece memnun ve mutlu ediyor. Bu çalışmalar Gençlikspor teşkilatının çalışmalarıdır. Bizler buralarda istenildiği takdirde herkese ve her takıma imkan sunmaya çalışıyoruz. Bu tesislerimizi kimseye kapatmıyoruz, aksine bu takımlarımızın daha iyi bir gelişim ve başarı sağlaması için bu imkanlarımızı bu takımlarımızın çalışmalarına sunuyoruz, tabi ki bu imkanlar plan ve programlar dahilinde yapıyoruz” ifadelerini kullandı.Kahramanmaraş'ta Bugün
Geri Dön