Kanal İstanbul imar planı çalışmalarında sona gelindi!

Kanal İstanbul imar planı çalışmalarında sona gelindi! Kanal İstanbul imar planı çalışmalarında sona gelindi!

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Turhan, "Kanal İstanbul'un imar planı çalışmaları son aşamaya geldi. Projenin yapım ve işletmesine yönelik finansal model çalışmaları ile yapım ihale şartnamelerinin hazırlanmasına devam ediyoruz." dedi...Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda bakanlığının 2019 bütçesine ilişkin sunum yaptı. Bakan Turhan sunumda Kanal İstanbuk projesine de değindi. 

Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre, Bakan Turhan, Kanal İstanbul Projesi'nin etüt proje çalışmalarının tamamlanmak üzere olduğunu söyledi. Turhan, "Projeyle ilgili imar planı çalışmaları son aşamaya geldi. Projenin yapım ve işletmesine yönelik finansal model çalışmaları ile yapım ihale şartnamelerinin hazırlanmasına devam ediyoruz. Yap-İşlet-Devret modeliyle bu projeyi gerçekleştirmeyi planlıyoruz." şeklinde konuştu.

Turhan, İstanbul'un marka değerini yükseltecek Kanal İstanbul Projesi içinde yapılacak lojistik merkez ile yat limanlarıyla İstanbul'un turizm ve ticaret potansiyelinin arttırılacağını söyledi. Turhan, kente aynı zamanda çağdaş şehircilik uygulamalarıyla yeni yerleşim alanlarının kazandırılacağını ifade etti. 

 

Kanal İstanbul bu yıl ihaleye çıkarılacak!

Çin'den Kanal İstanbul projesi için destek sinyali!