Kanal İstanbul'a itiraz etmek tek başına puan kazandırmaz!

Kanal İstanbul'a itiraz etmek tek başına puan kazandırmaz!Hürriyet Gazetesi köşe yazarlarından Ahmet Hakan bugünkü köşe yazısında muhalefetin Kanal İstanbul projesine karşı çıkmasını kaleme aldı. İşte o yazı...


Hürriyet Gazetesi köşe yazarlarından Ahmet Hakan bugünkü köşe yazısında muhalefetin Kanal İstanbul projesine karşı çıkmasını kaleme aldı. İşte o yazı...

Birçok muhalefet parti Kanal İstanbul Projesi'ne karşı çıkıyor. İtirazlarını sunup gerekçelerini dile getiren muhalefet isimler tepkilerini dile getirmeye devam ediyor. Buraya kadar bir sorun yok ancak unutulmamalı ki Türk halkı yeni projelerin hayata geçirilmesini seviyor.

 Kanal İstanbul

Bu nedenle Kanal İstanbul'a itiraz etmek tek başına yeterli değil. Eğer başarı elde edilmesi isteniyorsa Kanal İstanbul'a itiraz ederken, Kanal İstanbul'dan daha etkili olan bir projenin sözü verilmesi gerekli. Müjdeyi verirken de “Ey ahali! Bakın, bakın! Biz çok daha güzel, çok daha sağlıklı, çok daha cazip bir proje geliştirdik” demeliler.

Böylelikle hem sürekli "engel olan muhalefet sıfatından kurtulmuş olurlar, hem de kendileri daha güzel projeyi hayata geçirmiş olurlar. Unutulmamalı ki Türk siyaseti yaptırmayanların değil daha iyisini yapanların yer aldığı bir yerdir.

Kanal İstanbul projesi müsilajı ortadan kaldıracak mı?