Karaalioğlu Kent Müzesi Kompleksi inşaatı sürüyor!

 Karaalioğlu Kent Müzesi Kompleksi inşaatı sürüyor!

Büyükşehir Belediyesi, Karaalioğlu Parkı Kent Müzesi Projesi’nin inşaat çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Bu projeyle Büyükşehir Belediyesi, Antalya’ya yeni müzeler kompleksi kazandıracak


Projede, temel kazısının ardından ara verilmeden inşaat çalışmalarına başlandı. Hızlı ilerleyen proje kapsamında Antalya’ya yeni bir kültür merkezi kazandırılacak. Karaalioğlu Parkı Kent Müzesi Projesi, 2 katlı olacak. Toplam 2 bin 700 metrekare alanı kapsayan projede, 165 kişilik hareketli döşeme sistemine sahip çok amaçlı konferans salonu bulunacak. Bu hareketli zemin sayesinde etkinliğe göre zemin şekillendirilebilecek. Projede 420 metrekarelik alana sahip müze ve sergi salonu, zemin katta kafeterya ve alt katta ise restoran yer alıyor. 


ÖRNEK YAPI

Akdeniz’in alabildiğine algılanabildiği, Antalya’nın en gözde noktalarından birinde bulunan alana yapılan inşaat, gerek yapım tekniğiyle, gerek dekorasyonuyla bulunduğu alana yakışır niteliklerde tasarlandı. Antalya’nın sosyal kültürel mekanlara olan ihtiyacına katkıda bulunacak olan proje, içeriği ile de örnek bir yapı olacak.


KURS MERKEZLERİ OLACAK

Antalya Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu’nun uygun bulduğu proje, Kent Müzesi’yle bütünleşik olarak hizmet verecek. Komplekste düğün ve evlilik ritüellerine ilişkin sürekli ve geçici sergiler yapılacak. Ayrıca evliliğe hazırlık kursları düzenlenecek. Anne-baba okulları şeklinde çocuk gelişimine yönelik kurslar gerçekleştirilecek. Çocuklara yönelik tiyatro çalışmaları ve sanatsal etkinlikler de yapılacak. 

Antalya Büyükşehir Belediyesi