Karabük Kartaltepe'de 40 gecekondu hiç ücret almadan tapuya dönüştürüldü!

Karabük Kartaltepe'de 40 gecekondu hiç ücret almadan tapuya dönüştürüldü! Karabük Kartaltepe'de 40 gecekondu hiç ücret almadan tapuya dönüştürüldü!

Karabük Belediyesi yaklaşık iki yıldır yapmış olduğu çalışma sonucunda Karabük Kartaltepe Mahallesi' nde bulunan 40 gecekondu sahibinin tahsis belgelerini hiç ücret almadan tapuya dönüştür dü...Tahsis belgelerinin tapuya dönüştürülmesi nedeniyle düzenlenen törenle vatandaşlara tapuları Belediye Başkanı Rafet Vergili tarafından verildi. 

İki yılık bir çalışma sonucunda 40 vatandaşın tahsis belgeleri hiç ücret alınmadan tapuya dönüştürüldü. Tapu işlemlerinin tamamlanması nedeniyle Karabük Belediyesi önünde tapu dağıtım töreni yapıldı. Tapu dağıtım töreni öncesi bir konuşma yapan Kartaltepe Mahalesi Muhtarı Hasan Pekcan; "Daha önceki belediye başkanlarının kulakları çınlasın, bizleri defalarca kandırdılar. 

Sözünün eri olan belediye başkanımız Rafet Vergili'ye bizlere bu tapuları verdiği için mahalle sakinlerim adına teşekkür ediyorum" dedi. 

Mahalle Muhtarının konuşmasından sonra törene katılanlara hitaben bir konuşma yapan Belediye Başkanı Rafet Vergili "Karabük'te herkes şöyle söylemeye başladı. 3 yürüyen merpenle bir asansörle belediyecilik mi olur diye söylemeye başladılar. Bem belediyeciliğin ne olduğunu kısa bir şekilde şöyleyim. Önce mezbahayı yaptık bunun sebebi kentsel dönüşümün başlaması idi. 

Arkasından Cuma pazarı yeniden yapıldı, hal binası yıkıldı arkasından Batı Karadenizin en büyük hal binası yapıldı. Kayabaşına asansör yaptık. 

Halim deresine geçtik 70 binayı yıktık, güzel çift yol açtık. Türkiye'nin en güzel minibüs durağını açtık.  Ankara  da bile böyle dolmuş durakları yoktu. 135 binayı yıktık Türkiye'nin en büyük kent meydanını yaptık. Hemen üstüne yürüyen merpenleri yaptık. Yeşil mahallenin her yerini asfalt yaptık. Su borusunun %70 değiştirdik. Şehrin %95 i doğal gaz kullanmaya başladı. 

Beşbinevler de parkları yeniledik. Su Arıtma işini hallettik. Bunlar öyle ufak tefek paralarla yapacak işler değil. Ben çevremizdeki 6 vilayette bunların % 50 si yapıldıysa, ben bir gün Belediye başkanlığı yapmam. Yapılan işlerin maliyeti 300-400 trilyon. Belediyenin borcu filan yok, kimim alacağı varda belediye den alamadı." dedi. 


Anayurt