Karabük'te tepedeki mahalleye asansör!

Karabük'te tepedeki mahalleye asansör! Karabük'te tepedeki mahalleye asansör!

Karabük Belediyesi tarafından yüksek kesimlerdeki mahallelere ulaşım için yapılan asansörlere yenileri eklendi. Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, "Özellikle yaşlı vatandaşlarımızın çilesi sona erdi" açıklamasını yaptı.


Karabük Belediyesinin yayaların ulaşımda zorlandığı yüksek kesimlerdeki mahallelere yaptığı asansörlere iki tane daha eklendi.


Belediye Başkanı Rafet Vergili, Esentepe Mahallesi sakinlerinin evlerine gitmekte zorlanması nedeniyle yapımına başladıkları 12'şer kişilik camdan iki asansörün tamamlandığını söyledi.


Çevre düzenleme çalışmalarının devam ettiği asansör sayesinde vatandaşların yüzlerce merpen çıkmaktan kurtulacağını belirten Vergili, "Özellikle yaşlı vatandaşlarımızın çilesi sona erdi. Mahalleden kent merkezine yürümek zorunda kalan vatandaşlarımız çok dik bir tepeyi tırmanmak zorunda kalıyordu. Güzel bir proje geliştirdik ve uygulamaya koyduk. Kısa süre içinde yapımını tamamladık. Seyir zevki de olan asansörlerin deneme çalışmaları devam ediyor. Kısa süre içinde hizmete alınacak" diye konuştu.


Vergili, engebeli araziye sahip Karabük'te çok sayıda mahallenin tepelere kurulduğuna dikkati çekerek daha önce de birçok bölgeye yürüyen merpen, kule tipi ve yatay asansör yaptıklarını kaydetti.


AA