Çukurova Balkon

Karakolların yapılması arazi koşullarından dolayı aksıyor!

 Karakolların yapılması arazi koşullarından dolayı aksıyor! Karakolların yapılması arazi koşullarından dolayı aksıyor!

Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, ''Karakolların yapılması noktasında herhangi bir geri adım atma söz konusu değil ama arazi şartlarından, yoldan, birtakım diğer sebeplerden dolayı aksamalar var'' dedi


Kartal’ın hemen teslim en cazip sitesinde! 364.000 TL’ye ev sahibi olun!


Bakan Bayraktar, Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü'nde düzenlediği basın toplantısında, gazetecilerin Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerindeki karakolların yapımına ilişkin sorularını yanıtladı. 

     TOKİ'nin 2008 yılında Genelkurmay, Milli Savunma Bakanlığı ve Jandarma Genel Komutanlığı ile karakolların yapımı için protokoller yaptığını hatırlatan Bayraktar, protokoller kapsamında ilk etapta Milli Savunma Bakanlığı'na bağlı 44, Jandarma Genel Komutanlığı'na bağlı 118 karakolun yapılmasının üstlenildiğini bildirdi. 

     Bayraktar, ''Yani 162 karakol. Bu karakollardan bugüne kadar 98 adedi bitirilip teslim edildi. Orada karakolların yapılması noktasında herhangi bir geri adım atma söz konusu değil, ama arazi şartlarından, yoldan, birtakım diğer sebeplerden dolayı aksamalar var'' dedi. 

     TOKİ'nin karakol yapımında başarılı olması üzerine Milli Savunma Bakanlığı'ndan ilave taleplerin geldiğini belirten Bayraktar, bu sayının 243'e çıktığını ve bunların ihalelerinin süratle yapıldığını, inşaatlarının devam ettiğini açıkladı. 

     

     -''Kibrit kutusu yapmıyoruz''- 

     

     Şu anda Jandarma Genel Komutanlığı'nın 157, Milli Savunma Bakanlığı'nın 86 karakol ihalesinin yapıldığını dile getiren Bayraktar, 243 karakoldan 98'inin bitirilip teslim edildiğini söyledi. 

     Bayraktar, ''Kolay bir iş değil bu. Hem teknoloji gerektiren hem de oradaki yerel şartlar, arazi şartları nedeniyle zor yapılan bir inşaat. Müteahhitler de orada gidip fedakar şekilde çalışıyorlar. TOKİ'nin elemanları çalışıyor, Genelkurmay'ın, Jandarma Genel Komutanlığı'nın elemanları yardımcı oluyor. İnşaatlarımız sürüyor. Bu hemen bugünden yarına olacak iş değil ki. Kibrit kutusu yapmıyoruz, karakol yapıyoruz'' diye konuştu. 

     Bayraktar, inşaatların zor şartlar altında da olsa gayet iyi yürüdüğünü, en zor yerlere de gittiklerini vurguladı. 

     

     -İnce'nin suç duyurusu- 

     

     Bakan Bayraktar, CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce'nin, ''görevi ihmal ettiği iddiasıyla hakkında yaptığı suç duyurusunun'' sorulması üzerine de ''Bunlar bizim, bu ülkenin 74.5 milyon insanın milli meselesi. Bizim içimiz kan ağlarken, yüreğimiz, ciğerimiz yanarken bu konuları bu şekilde dile getirmek... Burada ülkemizin konumu belli, Genelkurmayımızın, jandarmanın, polisin, bizlerin çalışması ortada. Her şey gün gibi açık. Çalışmalar, inşaatlar ortada. Onun için fazla bir şey söylemiyorum'' diye konuştu. 

     ''Yapılan yeni karakollarla'' ilgili soruya da Bayraktar, ''Yeni karakollar çok güvenli olduğu için saldırı olamıyor. 98 karakol bitirildi teslim edildi. Bunların hepsinin yeri belli'' yanıtını verdi. 

     AA