Karaköy, Avrupa Yakası’nın yeni turizm adresi olmaya aday!

Karaköy, Avrupa Yakası’nın yeni turizm adresi olmaya aday! Karaköy, Avrupa Yakası’nın yeni turizm adresi olmaya aday!

Keller Williams, özellikle son yıllarda popülaritesi gün geçtikçe artan Karaköy gayrimenkul piyasasını mercek altına aldı. Yerli ve yabancı yatırımcının yoğun ilgi gösterdiği bölge kısa süre içinde Avrupa Yakası’nın yeni turizm adresi olmaya aday.Hayata geçirilen yenilenme projeleriyle hareketli günler yaşayan Karaköy ve çevresi son yıllarda yüzde 100 oranında değer kazandı. Beşiktaş, Taksim ve Eminönü hattı arasında eski yapı stoku ile gayrimenkul yatırımcısının ilgisini çeken semt yerli ve yabancı turistlerin de yeni gözbebeği konumunda. Bölgenin gelişip değerleneceğine inanan vizyoner yatırımcıların son 5 yılda yüzde 60 oranında kazanç sağladığına dikkat çeken Emre Erol; “Hali hazırda bölgede birçok butik otelin işletildiğini biliyoruz fakat yakın zamanda yerli ve yabancı turist için yeniden çekim merkezi haline dönüşecek bölgede büyük otel zincirlerinin de varlığını da göreceğiz. Bugün bile bölgede bulunan otellerde doluluk oranı yüzde 85 civarında. Hayata geçirilecek yeni projeler ile bölge turizmi üst sıralara taşınacak ve Karaköy çok daha fazla canlanacak. Gündemde ise Galataport projesi kapsamında yer alacak olan Hong Konglu lüks otel zinciri Peninsula, Kemankeş Caddesi üzerinde Novotel başta olmak üzere bir çok  proje yapım aşamasında.” dedi.


Fındıklı ve Tophane’nin yıldızı parlayacak

Salıpazarı projesinin belirli bir alana sıkışmış bir proje olmayacağına vurgu yapan Emre Erol; “Özellikle mahalle dokusunun korunacağı bu proje ile  Karaköy civarında yer alan Fındıklı ve Tophane de değer kazanacak. Ayrıca Karaköy’ün sahip olduğu toplu ulaşım çeşitliliği bölgenin çevresinde de rahatlamaya yol açacak. Dolayısıyla yavaş yavaş farkedilmeye başlayan Fındıklı ve Tophane de yatırımcıların yoğun ilgisini çeken bölgeler arasında yerini alacak. Dolayısıyla  bu lokasyonlarda büyük değer artışı yaşanmasını bekliyoruz.” dedi.


Karaköy’de ofis sayısı artacak

Kısıtlı gayrimenkul stoku ve süregelen talep fazlalığı mal sahiplerinin beklentilerini de yükseltirken bölgede yeni bina yatırımlarından ziyade mevcut binalar el değiştiriyor. Galataport projesi kapsamında yer alacak ofis alanlarının metrekare fiyatlarının plazaların yer aldığı MIA bölgelerinin üzerinde olmasının beklendiğini belirten Emre Erol; “Marmaray, tramvay hattı, Karaköy iskelesi, metre ağı ve otobüs hattı gibi ulaşım ağlarındaki çeşitlilik bölgeye olan talebi arttırıyor. Karaköy ve çevresinde yeni inşa edilecek veya restore edilecek iş yerlerinde metrekare fiyatlarının 50 doların üzerinde olması öngörülmektedir. Önümüzdeki yıllarda Karaköy’ün de 50-60 bin metrekarelik kiralanabilir alana sahip, yılda 60 milyon ziyaretçinin ağırlandığı İstiklal Caddesi gibi bir çekim merkezi haline dönüştürülmesi hedefleniyor. Otel projelerinin yanı sıra Karaköy’de ofis sayılarının da artacağını, son dönemde otel yatırımlarına olan talebe ofis yatırımlarının da ekleneceğini düşünüyorum.” dedi.Haber Yeni Akit Gazetesi'nde şu şekilde yer aldı;


Gayrimenkul danışman firması Keller Williams Türkiye Başkanı Emre Erol, "Yerli ve yabancı yatırımcının yoğun ilgi gösterdiği Karaköy bölgesi kısa süre içinde Avrupa Yakası'nın yeni turizm adresi olmaya aday" dedi. Salıpazan projesinin belirli bir alana sıkışmış bir proje olmayacağına vurgu yapan Erol, 'Özellikle mahalle dokusunun korunacağı bu proje ile Karaköy civarında yer alan Fındıklı ve Tophane de değer kazanacak Farkedilmeye başlayan Fmdıklı ve Tophane de yatırımcıların yoğun ilgisini çeken bölgeler arasuıda yerini alacak Dolayısıyla bu lokasyonlarda büyük değer artışı yaşanmasını bekliyoruz." dedi.


Yeni Akit


Haber Bugün Gazetesi'nde şöyle yer aldı;


Gayrimenkul danışmanlık firması Keller Williams, son yıllarda popülaritesi artan İstanbul Karaköy'ün gayrimenkul piyasasını mercek altına aldı.


Gayrimenkul danışmanlık firması Keller Williams, son yıllarda popülaritesi artan İstanbul Karaköy'ün gayrimenkul piyasasını mercek altına aldı. Yerli ve yabancı yatırımcının yoğun ilgi gösterdiği bölge kısa süre içinde Avrupa Yakası’nın yeni turizm adresi olmaya aday. Şirketin Türkiye Ülke Direktörü Emre Erol, hayata geçirilen yenilenme projeleriyle hareketli günler yaşayan Karaköy ve çevresinin son yıllarda yüzde 100 değer kazandığını vurguladı. Erol, “Bölgenin değerleneceğine inanan vizyoner yatırımcılar son 5 yılda yüzde 60 kazanç sağladı. Yakın zamanda büyük otel zincirleri ve ofis sayısı artacak. Ayrıca Fındıklı ve Tophane de değer kazanacak” dedi. 


Bugün