Kayaşehir TOKİ başvuruları başladı!

Kayaşehir TOKİ başvuruları başladı!

TOKİ Kayaşehir 605 konut projesi için başvuru dönemi bugün başladı. Projede 1+1, 2+1, 3+1 ve 4+1 daire seçenekleri bulunuyor.Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından hayata geçirilen Kayaşehir 605 konut projesi için başvurular bugün başladı.

Son başvuru tarihinin 11 Nisan olarak belirlendiği proje için başvurular Türkiye Halk Bankası A.Ş’nin İstanbul'daki tüm şubeleri aracılığı ile kabul edilecek.

Yatay mimari ve mahalle konsepti ile orta gelirli vatandaşlar için satışa sunulan 605 konut projesinde 1+1, 2+1, 3+1 ve 4+1 daireler bulunuyor. 

Projede yer alan 1+1 daireler 43 metrekare ile 72,10 metrekare arasında, 2+1 daireler 69,70 metrekare ile 107 metrekare arasında, 3+1 daireler 116,90 metrekare ile 127,60 metrekare arasında, 4+1 daireler ise 143 metrekare ile 148,50 metrekare arasında değişen alanlara sahip.

TOKİ Kayaşehir projesinde yer alan dairelerin fiyatları 160 bin 185 TL ile 620 bin 49 TL arasında farklılık gösteriyor. Projedeki peşinat bedeli ise yüzde 25 ve yüzde 40 olarak belirlendi.

Peşinat bedellerinin 40 bin 46 TL ile 248 bin 20 TL arasında farklılık gösterdiği  Kayaşehir  TOKİ  projesinde taksit tutarları 667,44 TL ile 3 bin 875 TL arasında farklılık gösteriyor. 

TOKİ Kayaşehir başvuru şartları:

1-) Başvuru yapacak vatandaşlarının hiç konut sahibi olmaması,

2-) Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimlerine kuraya girmeden konut alma hakkı tanınacak, ancak bu kişilerin konutları öncelikli olarak kura ile belirlenecek.

3-) En az yüzde 40 Engelli Vatandaşlara konut sayısının yüzde 5’i kadar kontenjan ayrılacak ve kura ile hak sahipleri belirlenecek. 

4-) Diğer Alıcı Adayları TOKİ'nin genel uygulamalarında olduğu üzere başvuru sayısına göre gerektiği takdirde kura ile belirlenecek.

Başvuru şartları sağlayan vatandaşların Türkiye Halk Bankası A.Ş.’nin İstanbul İli’ndeki Şubelerine 5 bin TL (Beşbin Türk Lirası) tutarındaki başvuru bedelini yatırmaları gerekiyor.

Kayaşehir TOKİ başvuruları başladı!

Kayaşehir TOKİ başvuruları başladı!

Kayaşehir TOKİ başvuruları başladı!


Yatay mimari ve mahalle kültürü

Kayaşehir TOKİ başvuruları başladı!

İstanbul Kayaşehir’de satışa çıkan  605 konutun "mahalle konsepti" ile geliştirilmiş semt kültürünü barındırdığını belirten TOKİ Başkanı Mehmet Ergün Turan projeyle ilgili olarak, "Projemiz yatay mimari ile inşa edildi. Satışa sunduğumuz projede cadde konsepti var. Yaya öncelikli bir cadde burası. Projemizde de mahalle kültürü yaşayacak. Farklı gelir gruplarının aynı semtte buluşabildiği semt sakinlerinin, esnafın iç içe olduğu, 'mahalle kültürü' kavramında vücut bulan, dayanışmayla mutlu olacağımız sosyal yaşam alanı oluşacak." dedi.

 

Ceren YÖRÜK/Emlakkulisi.com