Kazakistan Başbakanı Askar Mamin yeni havalimanı inşaatını inceledi!

Kazakistan Başbakanı Askar Mamin yeni havalimanı inşaatını inceledi! Kazakistan Başbakanı Askar Mamin yeni havalimanı inşaatını inceledi!

Kazakistan Başbakanı Askar Mamin, Türkistan kentine yaptığı iş ziyareti kapsamında yılda 3 milyon yolcu kapasiteli yeni havalimanı inşaatını inceledi...


Askar Mamin Türkistan kentine yaptığı iş ziyaretinde yeni havalimanı inşaatını gezdi.

Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre; Kazakistan Başbakanı Askar Mamin, Türkistan kentine yaptığı iş ziyareti kapsamında yılda 3 milyon yolcu kapasiteli yeni havalimanı inşaatını inceledi.

Mamin, şehirde inşası devam eden idari, kültürel ve sosyal binaların inşaat süreci hakkında bilgi aldı.

Başbakanı Mamin, ayrıca Türk firmaları tarafından yapılan ve bu yıl hizmete sunulması planlanan beş yıldızlı oteller ve turistik tesislerin inşaat alanlarınıda gezdi.

Türkistan kentinin gelişmesine büyük önem verildiğini belirten Mamin, "Bu yıl sonbaharda burada Türk Konseyi Devlet Başkanları Zirvesi'nin yapılması planlanıyor. Bu bağlamda, tüm tesislerin inşaatının zamanında ve kaliteli bir şekilde tamamlanması gerekir." diyr konuştu.

Kazak hükümeti, Türkistan'ın altyapısı için 2019-2020 yıllarında yaklaşık 1,4 milyar dolar yatırım yapılacağını açıklamıştı.

Kazakistan, altyapı yatırımları için Türk müteahhitler ile görüşüyor!