Kemalpaşa'da kentsel dönüşüm başlayacak!

Kemalpaşa'da kentsel dönüşüm başlayacak!Kentsel dönüşüme ilişkin kararın Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nda onaylandığı ve tasdik edilmek üzere Bakanlar Kurulu’na sevk edildiğini söyleyen Kemalpaşa Belediye Başkanı Arif Uğurlu, yetki devrini alır almaz çalışmalara başlayacaklarını söyledi.


Kentsel dönüşüme ilişkin kararın Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nda onaylandığı ve tasdik edilmek üzere Bakanlar Kurulu’na sevk edildiğini söyleyen Kemalpaşa Belediye Başkanı Arif Uğurlu, yetki devrini alır almaz çalışmalara başlayacaklarını söyledi.


Kentsel dönüşüme ilişkin önemli açıklamalarda bulunan Kemalpaşa Belediye Başkanı Arif Uğurlu, sürecin Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile ilgili kısmının tamamlandığını, kararın tasdik için Bakanlar Kuruluna sevk edildiğini söyledi.


Kemalpaşa Belediyesi’nin Şubat Ayı Olağan meclis toplantısının ardından açıklamalarda bulunan Başkan Uğurlu, bir süre önce Altyapı ve Kentsel Dönüşüm Hizmetleri Genel Müdürlüğü ile görüştüklerini ve süreçte son noktaya gelindiğini belirtti.


Konuyla ilgili olarak Ankara’dan gelen bilgileri paylaşan Başkan Uğurlu, “Kentsel dönüşümle ilgili uzun süredir çalışmalarımızı sürdürüyorduk. Nihayet, geçtiğimiz Perşembe günü genel müdürlükten beklediğimiz müjdeli haber geldi. Buna göre; Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, kentsel dönüşüm kararını onaylayarak; tasdik edilmek üzere Bakanlar Kurulu’na sevk etmiş. Sürecin tamamlanmasına çok az kaldı. Bu ilçemiz adına sevindirici ve umut dolu bir haber” diye konuştu.


Bu noktada, zaman kaybetmemek adına imar uygulamalarında Ankara’dan yetki devri konusunda gerekli girişimleri başlatacaklarını vurgulayan Başkan Uğurlu, “Bakanlar Kurulu’dan ilgili kararın çıkmasının ardından genel müdürlükten yetki devri için gerekli taleplerde bulunacağız. Bu gerçekleştiği zamanda kentsel dönüşüme ilişkin bütün imar hareketlerini, tek bir elden ve koordineli şekilde yürütme imkanımız olacak. Bu sayede kentsel tasarımdan imar planına kadar birçok noktada hızlı şekilde hareket edeceğiz. Sonuç olarak bakanlığımızın desteği ve denetiminde, bu süreci sağlıklı şekilde yürüteceğiz” dedi.


Haber Ekspres