27 / 06 / 2022

Elif Kınıkoğlu

Elif Kınıkoğlu

Dergilerde televizyonlarda görüğümüz, imrenerek bakltığımız stil sahibi ve kişiliğinizi yansıtan eve sahip olamaz mısınız? Anlatacağımız kuralları uygularsanız pek tabii ki de olabilirsiniz

Örnek daire gezerken kadınlar ve erkeklerin dikkat ettiği noktalar!

Tebernüş Kireçci'nin Emlak Kulisi'ndeki 5 Nisan tarihli konuğu İç Mimar Elif Kınıkoğlu'ydu...

Tebernüş Kireçci, Elif Kınıkoğlu'nu ağırladı!

Türkiye'nin 1 numaralı emlak-konut sitesi www.emlakkulisi.com'un kurucusu ve şef editörü Tebernüş Kireçci, Skyturk 360'daki programı Emlak Kulisi'nde Şema Mimarlık'ın sahibi İç Mimar Elif Kınıkoğlu'nu konuk etti

Tebernüş Kireçci'nin konuğu Şema Mimarlık'ın sahibi İç Mimar Elif Kınıkoğlu!

Türkiye'nin 1 numaralı emlak-konut sitesi www.emlakkulisi.com'un kurucusu ve şef editörü Tebernüş Kireçci, Skyturk 360'daki programı Emlak Kulisi'nde Şema Mimarlık'ın sahibi İç Mimar Elif Kınıkoğlu'nu konuk ediyor

Şema Mimarlık'ın sahibi iç mimar Elif Kınıkoğlu'ndan aynaları evde doğru kullanma tavsiyeleri!

Işığın yüzde 100'e yakın kısmını yansıtan aynalar güzelliğin olduğu kadar dekorasyonun da önemli bir parçası olarak kullanılıyor

Elif Kınıkoğlu'ndan bebek ve genç odaları için tüyolar!

şžema Mimarlık firmasının sahibi tasarım ve iç mimarı uzmanı Elif Kınıkoğlu, bebek ve gençlerin yaşam alanlarının daha keyif alacakları mekanlara dönüştürmenin mümkün olacağını belirtti

Türkiye İMSAD Başkanı Küçükoğlu: Bazı bölgelerde döküm alanları hafriyat dağına dönüştü!

Türkiye İnşaat Malzemesi Sanayicileri Derneği (Türkiye İMSAD) Başkanı Tayfun Küçükoğlu yaptığı açıklamada bugün bazı bölgelerimizde döküm alanları artık hafriyat dağına dönüştüğünü söyleyerek, "İnşaat atık yönetiminde kendimizi geliştirmeliyiz." dedi.

İMSAD Başkanı Tayfun Küçükoğlu: Yapı Fuarı’na gösterilen ilgi sektöre umut verdi!

Geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen 44. Yapı Fuarı ile ilgili önemli açıklamalar yapan İMSAD Yönetim Kurulu Başkanı Tayfun Küçükoğlu, “Fuara gösterilen yoğun ilgi bu anlamda hepimizi mutlu etti, umut verdi” şeklinde konuştu.

Tayfun Küçükoğlu: Binalarda enerji verimliliği için kullanıcılar teşvik edilmeli!

Türkiye İMSAD (Türkiye İnşaat Malzemesi Sanayicileri Derneği) Yönetim Kurulu Başkanı Tayfun Küçükoğlu Enerji Verimliliği haftası ile ilgili olarak yaptığı açıklamada “Gelecekte var olmak için sınırlı kaynaklarımızı daha verimli kullanarak ‘az ile çok’ yapmalıyız” dedi.

Köksal Holoğlu, Almanya'dan hastane satın alacak!

Köksal Holoğlu'nun hastane yatırımlarını hızlandırdığı, Avrupa'nın merkezinde hummalı bir çalışma içinde olduğu belirtiliyor. Köksal Holoğlu'nun Almanya'nın başkenti Berlin ile Hamburg ve Frankfurt gibi önemli kentlerinde hastane için yer aradığı ifade edildi.

Attaroğlu Mühendislik Mimarlık'ın acı günü! Orhan Güngör vefat etti!

Attaroğlu Mühendislik Mimarlık İnşaat Sanayi ve Ticaret LTD. Şirketi'nin ortağı Şafak ve Hakkı Attaroğlu'nun babası Orhan Güngör hayatını kaybetti. 

Kemal Kılıçdaroğlu: Kentsel dönüşümde mahalle kültürü unutulmamalı!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu kentsel dönüşüm projeleriyle ilgili yaptığı açıklamada "Dönüşümde mahalle kültürü unutulmamalı" dedi.

Kemal Kılıçdaroğlu'ndan kentsel dönüşüm önerisi!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu yaptığı açıklamada, kentsel dönüşüm ile ortaya çıkan rantın bölgede yaşayanların yararına kullanılması için çalıştıklarını belirtti.

Kemal Kılıçdaroğlu: Emlak vergisinden muhtarlara bütçe ayrılsın!

Manisa'da yaptığı ziyarette muhtarlarla bir araya gelen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, emlak vergisinden muhtarlarla bütçe ayrılması yönünde öneride bulundu.

Kemal Kılıçdaroğlu Avcılar'da kentsel dönüşüm çalışmalarını inceledi!

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Avcılar'da kentsel dönüşüm bölgesinde incelemeler yaptı.

Kemal Kılıçdaroğlu'ndan Afyon'daki kentsel dönüşüme eleştiri!

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu partisinin grup toplantısında Afyon'de devam eden kentsel dönüşüm çalışmalarını eleştirdi. 

Tayfun Küçükoğlu: Enerji üreten evler yapabiliriz!

‘Enerji Verimliliği Haftası’ dolayısıyla açıklama yapan Türkiye İMSAD Yönetim Kurulu Başkanı Tayfun Küçükoğlu, ''Avrupa’da öne çıkan ‘sıfır enerjili evler’in ötesinde, değil enerji tüketen, üreten evler yapabiliriz'' diye konuştu.

Kemal Kılıçdaroğlu: Emlak vergisinden muhtar da pay alsın! 

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu videokonferans yöntemiyle görüştüğü muhtarların sorunlarını dinledi ve “Her birinizin oturduğu mahallede Belediye emlak vergisi alıyor mu? Alıyor. O mahallede yaşayan vatandaş niye yüzde 1’ini muhtar bütçesi için ödemesin?" dedi. 

Kemal Kılıçdaroğlu kentsel dönüşüm çalışmalarını masaya yatırdı!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin büyükşehir ve il belediye başkanlarıyla gerçekleştirdiği toplantıda kentsel dönüşüm çalışmalarını masaya yatırdı.

Elif Kınıkoğlu Haberi

Elif Kınıkoğlu

Şema Mimarlık firmasının sahibi, tasarım ve iç mimari uzmanı Elif Kınıkoğlu, stil sahibi evlere sahip olmalanın yedi altı kuralı olduğunu söylüyor. Çoğu zaman iç mimarla çalışma şansına sahip olanların bile sonradab evlerine çizgi kaybettirecek dokunuşlar yaptığını söyleyen Kınıkoğlu, bu cesaret isteyen hareketi başlatmak için yedi altın kuralı anlattı.


Stil


Evinize kişilik katacak, kendinize ve yaşam biçiminize yakın bir tarz belirleyin.

Akdeniz stili, etnik stil, tropikal stil, minimal, artdeco, Osmanlı stili gibi. Bütün

çalışmanız bu ilk ve ana kuralın etrafında şekilleneceğinden bu konuda çok iyi karar

vermelisiniz. Eğer bütçeniz kısıtlı ise, elinizdeki mobilyalarınızın çoğunun

stili neyse, o yönde gidin. Eğer, bu işe bir bütçe ayırabiliyorsanız, gözlerinizi kapatıp hayalinizdeki evi gözünüzün önüne getirin.


Kullanım şekli


Burası sizin eviniz ve sadece sizi mutlu etmesi gerekiyor. Bu nedenle kurallara sıkışıp kalmayın....