Türk-Yunan sınırı

Türk-Yunan sınırı

Yunanistan’ın Meriç (Evros) bölgesinde kaçak göçmenlerin ülkeye girişini engellemek için, Türk-Yunan sınırına tel örgü yapımına başlandı

Yoksulluk sınırı 8 bin 198 liraya yükseldi!

Türk-İş'in araştırmasına göre, kasım ayında dört kişilik ailenin açlık sınırı 2 bin 517, yoksulluk sınırı ise 8 bin 198 lira oldu.

Türk-İş: Eylül ayında 4 kişilik ailenin açlık sınırı 2 bin 448 lira!

Türk-İş'in eylül ayı açlık ve yoksulluk sınırı araştırmasına göre, 4 kişilik bir ailenin açlık sınırı 2 bin 448 lira, yoksulluk sınırı ise 7 bin 973 lira olarak hesaplandı.

Türk-İş: 4 kişilik ailenin açlık sınırı 2 bin 384!

Türk-İş'in araştırmasına göre, ağustos ayında 4 kişilik bir ailenin açlık sınırı 2 bin 384 lira, yoksulluk sınırı 7 bin 765 lira olarak hesaplandı.

Türk-İş: 4 kişilik ailenin açlık sınırı 2 bin 431 lira!

Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu (Türk-İş), haziran ayında 4 kişilik ailenin açlık sınırını 2 bin 431 lira 8 kuruş, yoksulluk sınırını ise 7 bin 918 lira 82 kuruş olarak hesapladı.

Türk-İş: 4 kişilik ailenin açlık sınırı 2 bin 438 lira!

Türk-İş'in 'Açlık ve yoksulluk sınırı' araştırmasına göre, mayıs ayında 4 kişilik bir ailenin açlık sınırı 2 bin 374 liradan 2 bin 438 liraya, yoksulluk sınırı ise 7 bin 732 liradan 7 bin 942 liraya yükseldi.

Açlık ve yoksulluk sınırı mart ayında yükseldi!

Açlık ve yoksulluk sınırı mart ayında yükseldi. Türk-İş'in araştırmasına göre, 4 kişilik bir ailenin açlık sınırı 2 bin 345, yoksulluk sınırı ise 7 bin 639 liraya çıktı. Bekar bir çalışanın yaşama maliyeti ise aylık 2 bin 847 lira 14 kuruş.

Türk-İş: 4 kişilik ailenin açlık sınırı 2 bin 219 lira!

Türk-İş Açlık ve Yoksulluk Sınırı Araştırması'nın ocak ayı sonuçları açıklandı.Ocak ayında 4 kişilik ailenin açlık sınırı 2 bin 219, yoksulluk sınırı 7 bin 229 lira oldu. Evli olmayan, çocuksuz bir çalışanın yaşama maliyeti aylık 2 bin 698 lira olarak hesaplandı.

Türk-İş: 4 kişilik ailenin açlık sınırı 2 bin 162 lira! 

Türk-İş'in araştırmasına göre aralık ayında 4 kişilik bir aile için açlık sınırı 2 bin 162 lira 70 kuruş, 'yoksulluk sınırı ise 7 bin 44 lira 62 kuruş olarak tespit edildi.

Dört kişilik bir ailenin açlık sınırı 2 bin 58 lira!

Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu (Türk-İş) tarafından hazırlanan rapora göre dört kişilik bir ailenin açıklık sınırı 2 bin 58 lira olarak hesaplandı. Buna göre yoksulluk sınırı 6 bin 705 lira oldu.

İzmir- Selanik arası feribot seferleri için görüşmeler sürüyor!

Başbakan Davutoğlu ile Yunanistan Başbakanı Çipras'ın görüşmesinde gündeme gelen İzmir- Selanik arası feribot seferleri için Türk-Yunan heyetleri hiç vakit geçirmeden kolları sıvadı

Yunanistan'ın adaları satılıyor mu?

Zor bir dönemden geçen Yunanistan’ın adalarının satıldığı yönündeki efsane Türk-Yunan İş Konseyi Başkanı Bilgen’in de önüne gelmiş. Bilgen’e 7 milyon Euro’ya ada satmak istemişler.

Rusya Türk Akımı'na katılacak şirketlere finansman sağlayacak!

Rusya Devlet Başkanı Putin: "Rusya tarafı, 'Türk Akımı' projesine katılacak Yunan şirketlerine finansman sağlamaya hazır" şeklinde açıklama yaptı.

Aziz Kocaoğlu: Türk-Yunan turizmi için işbirliği geliştirilmeli!

Türkiye-Yunanistan arasındaki turizmi geliştirmek için düzenlenen Turizm Etkinliği'nde konuşan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Türk Yunan işbirliğinin dünya barışına önemli katkılar sağlayacağını belirtti.

Türk-Yunan sınırı

Türk-Yunan sınırı Türk-Yunan sınırı

Yunanistan Kamu Düzeni Bakanı Hristos Papuçis, Evros ilinde Orestiada (Kumçiftliği) bölgesinde oluşturulan Sınır Gözetim Operasyon Merkezi’nin açılışında yaptığı konuşmada, Kastanies (Çörekköy) ile Nea Vissa (Yenibosna) arasında 3 milyon 162 bin avro bütçe ile Ağustos sonu ya da Eylül başında bitmesi planlanan tel örgünün inşasına başladığını bildirdi.

Tel örgüden barikatın hem pratik hem de sembolik değeri olduğunu, gerek insan tacirlerinin gerek kaçak göçmenlerin cesaretini kıracağını ifade eden Papuçis, "bunun Yunan ve Türk makamlarının yasa dışı göçle mücadeledeki işbirliğinin bir ürünü olduğunu" söyledi.

Papuçis, Yunanistan’ın daha fazla yasadışı göçmeni kaldıramayacağını belirtti ve şöyle dedi:

"Tel örgüden duvar aynı zamanda Yunanistan’ın herkesin kolayca girebileceği bir yer olmadığını gösterecektir. Yunanistan’ın diğer Avrupa ülkelerine geçişte transit bir ülkeye dönüşmesine izin vermeyeceğiz. Hükümetin bu girişimi bölge halkının refah ve güvenliğinin...