Kiler GYO 2018 değerleme şirketini seçti!

Kiler GYO 2018 değerleme şirketini seçti!

Kiler Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı, 2018 yılı için Reel Gayrimenkul Değerleme ve Yetkin Gayrimenkul Değerleme ile anlaştı.


Kiler Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO), Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda (KAP) gayrimenkul değerleme uruluşlarının seçilmesi hakkında açıklama yaptı.


Kiler GYO portföyünde bulunan veya o yıl içinde alınacak varlıkların değerlemesinin yaptırılması amacıyla, Sermaye Piyasası Kurulu tarafından ilgili tebliğlerce tanımı yapılmış ve yetki verilmiş değerleme hizmeti alınacak şirketler olarak portföyünde bulunan her bir varlık için Reel Gayrimenkul Değerleme A.Ş., 2018 yılı içerisinde portföye alınabilecek ve değerleme gerektirecek varlıklar için Reel Gayrimenkul Değerleme A.Ş. ile Yetkin Gayrimenkul Değerleme ve Danışmanlık A.Ş.'nin belirlenmesine, karar verdi. 

 

Kiler GYO'nun KAP açıklaması:
Yönetim Kurulumuzun 26.01.2018 tarihinde yapılan toplantısında, SPK'nın III.48-1 sayılı "Gayrimenkul Yatırım Ortaklıklarına İlişkin Esaslar Tebliği"nin "Gayrimenkul Değerleme Kuruluşunun Seçimi" başlıklı maddesi uyarınca; Şirket portföyünde bulunan veya o yıl içinde alınacak varlıkların değerlemesinin yaptırılması amacıyla,Sermaye Piyasası Kurulu tarafından ilgili tebliğlerce tanımı yapılmış ve yetki verilmiş değerleme hizmeti alınacak şirketler olarak portföyümüzde bulunan her bir varlık için Reel Gayrimenkul Değerleme A.Ş., 2018 yılı içerisinde portföye alınabilecek ve değerleme gerektirecek varlıklar için Reel Gayrimenkul Değerleme A.Ş. ile Yetkin Gayrimenkul Değerleme ve Danışmanlık A.Ş.'nin belirlenmesine, karar verilmiştir.