Kim Kardashian'ın ‘evsiz kubbeleri’ yıkıldı!

Kim Kardashian'ın ‘evsiz kubbeleri’ yıkıldı! Kim Kardashian'ın ‘evsiz kubbeleri’ yıkıldı!

Kanye West ve eşi Kim Kardashian'ın yaşadığı Calabasas bölgesinde evinin yakınında evsizler için inşa ettirdiği kubbeli binalar, gerekli inşaat izinlerinin alınmadığı nedeniyle yıkımı gerçekleşti.ABD’li ünlü rap şarkıcısı Kanye West’in Los Angeles’taki Calabasas bölgesinde, kendi evinin yakınında, evsizler için yeni binalar inşa ettiriyordu.

West’in, evsizleri barındırmak için yaptırdığı kubbeli yapılar, uygun inşaat izinleri alınmadığı gerekçesiyle yıkıldı.

Fütüristik mimari özelliği taşıyan, Star Wars temalı yapılardan biri hariç hepsi Los Angeles Bayındırlık İşleri Dairesi tarafından bina yönetmeliğini ihlal ettiği için yerle bir edildi.

Pazartesi günü çekilen hava fotoğraflarında West’in en az üç kubbeli binasından sadece moloz yığınlarının kaldığı belirlendi.

Los Angeles bina düzenleyicileri, Yeezy Home adlı yapıları iki kez ziyaret etmiş ve evlerin kalıcı yapılar olduğu için bina kodlarını ihlal ettiğini ve inşaat izni alması gerektiği kaydedildi.

West ve Kardashian'ın komşuları, pazar günleri dahil olmak üzere tüm hafta sonu çalışan inşaat ekipleri nedeniyle ağustos ayının ortasında şikayetçi olmuştu.

Şikayetler sonrasında Los Angeles Polis Merkezi’nden görevliler evsizler için yapılan kubbelere gidip uyardı. Calabasas’ta pazar günleri inşaatların çalışmasına izin verilmiyor. Komşular ayrıca inşaatçıların cumartesi günü dokuz saatten fazla çalışmama yönetmeliğini de ihlal ettiklerini idddia ederek şikayetçi oldu.

Müfettişler, 300 dönümlük Calabasas projesinin tamamlandığında yaşayan ve gece geç saatlerde inşaatın sürmesiyle ilgili birkaç komşunun gürültü şikayet sonrasında West’in mülküne çağrıldı. Yeezy Home projesinin üretim amaçlı geçici bir proje olduğunu belirlemişti. Ancak ikinci denetimde, beton platformların üzerinde oturan yapıların kalıcı olduğu tespit edildi.

Barınma evlerinin yıkılmaması için West’in 15 Eylüll tarihine kadar kalıcı yapı inşaat izni alması gerekiyordu. Ancak West’in inşaat için uygun izinleri alamaması nedeniyle 15 Eylül’den önce yıkıldı.