KİPTAŞ'tan Zeytinburnu kentsel dönüşümüne ilk kazma Haziran'da!

KİPTAŞ'tan Zeytinburnu kentsel dönüşümüne ilk kazma Haziran'da! KİPTAŞ'tan Zeytinburnu kentsel dönüşümüne ilk kazma Haziran'da!

KİPTAŞ Genel Müdürü İsmet Yıldırım, Zeytinburnu'ndaki kentsel dönüşümde ilk kazmayı Haziran ayında vurmayı hedeflediklerini söyledi.Zeytinburnu'nun İstanbul'da gecekondulaşmanın sembolü olduğunu hatırlatan Yıldırım, "Kentin tarihindeki ilk gecekondulaşma 1940'larda burada başlamış. Bu açıdan İstanbul'un nitelikli ve kaliteli yapılara kavuşması açısından, Sayın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ın talimatıyla ilk ciddi kentsel dönüşümü burada başlatma istiyoruz" dedi.

Zeytinburnu'nda geçtiğimiz aylarda ofis kurduklarını hatırlatan Yıldırım konuşmasını şu şekilde sürdürdü: " Ekiplerimiz gece gündüz çalışıyor. Gelecekte Zeytinburnu çok değerli olacak. Bunu anlatıyoruz. Bu çerçevede depreme dayanıksız, kaçak, tapu ve imar sorunu olan 100 metrekare evi alıyoruz. Yerine 75 metrekare, sorunsuz ev veriyoruz. Buraya yapacağımız 1.200 konutun alanı 60 ile 200 metrekare arasında olacak. Kimseyi mağdur etmeden. Üzmeden. Kırmadan bir kentsel dönüşüm projesinin altına imza atacağız. Zeytinburnu sakinleri en geç 2 yıl sonra inşaat bittiğinde bize teşekkür edecek. Bugün 100 bin YTL etmeyen evinin en az 200-300 bin YTL olduğunu görecek"

İsmet Yıldırım başta Süleymaniye olmak üzere olmak üzere İstanbul'un çeşitli semt ve ilçelerinde kentsel dönüşüm projeleri üzerine çalışmalarını sürdürdüklerini sözlerine ekledi.