Çukurova Balkon

Kiracıları ilgilendiren önemli bir düzenleme yürürlüğe girdi!

Kiracıları ilgilendiren önemli bir düzenleme yürürlüğe girdi! Kiracıları ilgilendiren önemli bir düzenleme yürürlüğe girdi!

Oturduğu evde veya işlettiği dükkanda 10 yılı dolduran kiracı, hiçbir sebep gösterilmeksizin tahliye edilebilecek. Borçlar Kanunu'nun kiracıların tahliyeleri ile ilgili maddesi, 1 Temmuz'da yürürlüğe girdi.


Kartal'ın hemen teslim en cazip sitesinde! 65 metrekare 299 bin TL!


Kiracıları ilgilendiren önemli bir düzenleme yürürlüğe girdi. Oturduğu evde veya işlettiği dükkanda 10 yılı dolduran kiracı, hiçbir sebep gösterilmeksizin tahliye edilebilecek. Borçlar Kanunu'nun kiracıların tahliyeleri ile ilgili maddesi, 1 Temmuz tarihi itibariyle uygulamaya konuldu. Artık mülk sahipleri, 10 yılını doldurmuş kiracısının sözleşmesini herhangi bir sebep göstermeksizin sona erdirebilecek. Bunu ise kiracısına sözleşmesinin bitmesine 3 ay kala noterden gönderdiği ihtarname ile bildirecek. 


KİRAYA ZAM GELECEK 

Kiracılar Derneği Başkanı Ali Ulvi Büyüknohutçu, bu düzenlemenin ev sahibinin istediği kadar zam yapabilmesinin önünü açtığını savundu. Büyüknohutçu, gerek dükkanlarını gerekse evlerini bırakmak istemeyen vatandaşların, ev sahibinin her dediğine mecburen 'evet' diyeceğini söyledi. 


Takvim