Kiremitocağı Mahallesi'nde prefabriklerin elektrik ve suyu kesildi

Kiremitocağı Mahallesi'nde prefabriklerin elektrik ve suyu kesildi Kiremitocağı Mahallesi'nde prefabriklerin elektrik ve suyu kesildi

Düzce'de 1999 Depremi sonrası Kiremitocağı Mahallesi'nde inşa edilen 233 prefabrik konuttan 61'inin elektrik ve suları kesildi.

Düzce Vali Yardımcısı Ramazan Şahin, prefabriklerin boşaltılması için başlatılan çalışmaların hızla sürdüğünü söyledi. İlk olarak Kiremitocağı Mahallesi'nde çalışma başlattıklarını kaydeden Vali Yardımcısı Şahin, "Buradaki 233 prefabrikten 61'inin elektrik ve sularını kestik. 2-3 gün içerisinde hepsi boşaltılacak. Sadece prefabrikler içerisinde hastası olanlara müsamaha gösteriyoruz." dedi. Şahin, çalışmalar sırasında şu ana kadar herhangi bir sorunla karşılaşmadıklarını da sözlerine ekledi.

Düzce Valiliği, bir süre önce prefabriklerde yaşayan vatandaşlara tebligat göndererek, oturdukları mekanları boşaltmalarını istemişti. Depremin üzerinden 10 yıla yakın bir zaman geçmesine rağmen vatandaşların prefabriklerde sağlıksız ve emniyetsiz koşullar altında yaşamaya devam ettiği belirtilen tebligatta, Bayındırlık ve İskan Bakanlığının emri ve depremin olumsuz etkilerinin tamamen ortadan kaldırılması amacıyla prefabriklerin boşaltılmasına karar verildiği kaydedilmişti.