05 / 07 / 2022

Kocaali Atıksu Arıtma Tesisi'nde çalışmalar hızlandı!

Kocaali Atıksu Arıtma Tesisi'nde çalışmalar hızlandı!

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) Genel Müdürü Rüstem Keleş, Kocaali’ye hizmet sunacak olan Kocaali Atıksu Arıtma Tesisinde çalışmaların hızlı bir şekilde ilerlediğini açıkladı.
Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) Genel Müdürü Rüstem Keleş, Kocaali’ye hizmet sunacak olan Kocaali Atıksu Arıtma Tesisinde çalışmaların hızlı bir şekilde ilerlediğini açıkladı. Rüstem Keleş, “Bildiğiniz gibi güneyde Pamukova-Geyve Atıksu Arıtma Tesisimiz devreye girdi. Kuzey bölgemizde de Karasu Atıksu Arıtma Tesisimizi devreye aldık. Kuzey bölgemize hizmet sunacak olan bir diğer atıksu arıtma tesisi projemizde ise şuanda çalışmalar sürüyor. Proje kapsamında Kocaali ilçemize inşa ettiğimiz 121 kilometrelik kanalizasyon hattında çalışmalar tamamlandı. 50 milyon liralık yatırım yaparak Kocaali’nin altyapısını güvence altına alıyoruz” şeklinde konuştu.


50 Milyonluk Dev Yatırım

Projenin tamamlanmasıyla kuzeye yeni bir atıksu arıtma tesisi daha kazandırmış olacaklarını belirten SASKİ Genel Müdürü Rüstem Keleş, “Sakarya’yı daha yaşanılabilir bir şehir haline getirebilmek için altyapı, içmesuyu ve atıksu konusunda yatırımlarımıza ara vermeden devam ediyoruz. Hayata geçirdiğimiz 50 milyonluk proje ile Kocaali ilçemizin tüm atıksularını en ileri teknoloji ile arıtacak bir tesis inşa ediyoruz. Bölgede zemin iyileştirme ve dolgu çalışmalarımız tamamlandı. Atıksu havuzları için kazı çalışmaları devam ediyor. İnşallah kısa süre içerisinde Kocaali Atıksu Arıtma Tesisimizi tamamlayarak ilçemizin atıksu sorununu ortadan kaldıracağız.” ifadelerini kullandı.


121 Kilometrelik Hat Tamam

Rüstem Keleş, “Proje kapsamında ayrıca ilçemize 121 kilometrelik kanalizasyon hattı inşa ettik. Hatta çalışmalar tamamlandı. 6 adet terfi merkezinde ise mekanik aksamın montajı yapılıyor. Tamamlanan 121 kilometrelik kanalizasyon hattımız Kocaali Atıksu Arıtma Tesisine entegre olacak. İlçemizin atıksuları toplanarak inşa ettiğimiz modern tesiste en ileri teknoloji ile arıtılacak. Şehrimizin ve Karadeniz’in doğal güzellikleri korunmuş olacak. Projenin tamamlanmasıyla Kocaali’nin altyapısını güvence altına almış olacağız. İlçemize ve şehrimize hayırlı olsun” dedi.Sakarya Büyükşehir Belediyesi