Çukurova Balkon

Kocaeli Ahmet Pembegüllü Bulvarı ihalesi yarın yapılacak!

 Kocaeli Ahmet Pembegüllü Bulvarı ihalesi yarın yapılacak! Kocaeli Ahmet Pembegüllü Bulvarı ihalesi yarın yapılacak!

Şehir ulaşımında alternatif güzergâhlar oluşturarak trafik yoğunluğunun dağılmasını sağlayan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, mevcut caddeleri de yenileyerek kullanıma sunuyor.


Kartal'ın hemen teslim en cazip sitesinde! 65 metrekare 299 bin TL!Büyükşehir Belediyesi Gebze bölgesinde ulaşım ağlarını yaygınlaştırarak noktalar arasındaki trafik akışında yol seçenekleri oluşturuyor. Yeni yollar sayesinde trafik sorunu yaşamadan şehirde ulaşım mümkün hale geliyor. Bu kapsamda Ahmet Pembegüllü Caddesi’nde yapılacak çalışmayla cadde modern bir bulvar halini alacak.TERMİNALE ULAŞTIRACAK


Ahmet Pembegüllü Caddesi, Gebze Terminali’nden başlayarak TÜBİTAK arazisi boyunca uzanan yeni Dr. Zeki Acar Caddesi’ne bağlanıyor. Cadde Talıkuyu Mahallesi’ni çevreleyerek kuzeyde Tatlıkuyu köprüsünün bulunduğu Körfez Caddesiyle birleşiyor. Bu iki cadde Gebze Terminaline şehir merkezinden kısa zamanda ulaşmak için de kullanılabilecek bir güzergâh.


14 BİN TON ASFALT


Toplam uzunluğu 2 bin 850 metre olan cadde yapılacak çalışmayla 2x2 şerit olarak yeniden düzenlenecek. Yol kenarlarına kaldırım ve bisiklet yolu yapılacak. Ayrıca bisiklet yolunun kenarında doğal kum yol da yer alacak. Çalışma kapsamında caddenin bozuk zemini kazınarak temizlenecek. Bulvara 14 bin 800 ton sıcak asfalt serilecek.


İHALE YAPILACAK


Bulvar çalışmasında 14 bin metrekare parke 6 bin 500 metre de bordür kullanılacak. Ayrıca caddede iş kapsamında aydınlatma, yağmursuyu, menfez geçişi ve trafik işaretlemeleri yapılacak. İşi yapacak firmanın belirlenmesi için Büyükşehir Belediyesi’nde ihale yapılacak. İhale 6 Mart 2013 tarihinde saat 09.30’da ihale salonunda gerçekleşecek.Kocaeli Büyükşehir Belediyesi