Kocaeli Darıca'da kentsel dönüşüm başladı!

Kocaeli Darıca'da kentsel dönüşüm başladı!

Kocaeli Darıca Belediyesi, Emek Mahallesi'nde 256 Evler Kentsel Dönüşüm Projesi'ni başlattı. Proje dahilinde 329 daire hızla dönüşüyor.Darıca'yı daha modern bir ilçeye dönüştürmek için kentsel dönüşüme ağırlık veren Darıca Belediyesi, kenti yenilemek için yeni projeler geliştiriyor. Sabah'tan Abbas Çakar'ın haberine göre; vatandaşların yaşam kalitesini arttırmak hedefi ile kurulan Darıca Kentsel Dönüşüm Şefliği, çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor. Depremde hasar görmüş binaların yıkılarak yerine daha modern ve sağlam yapılar yapılmasını amaçlayan Darıca Belediyesi, bu kapsamda ilk olarak yıllardır kanayan yara olan Emek Mahallesi 256 Evler bölgesinde kentsel dönüşüm çalışması başlattı. Geleceğe huzurla bakan yeni Darıca için çalıştıkların ifade eden Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık, ilk etapta Emek Mahallesi 256 Evler'de belediyenin garantörlüğünde 329 dairelik kentsel dönüşümün startını verdiklerini dile getirdi. 

Kocaeli Darıca da kentsel dönüşüm başladı!

ÇALIŞMALAR TÜM HIZIYLA SÜRÜYOR 

168 hak sahibi ile teker teker görüşme yapılarak evler yıkılırken yerine 329 dairelik modern ve sağlıklı binalar inşa ediliyor. 256 Evler bölgesinde inşaat çalışmaları tüm hızıyla devam ederken bloklar da bir bir yükseliyor. Toplam 10 blok ve 329 daireden oluşan 256 Evler Kentsel Dönüşüm Projesinde 3 adet de dükkan bulunuyor. Sığınak, su deposu, açık teras, çift asansör, açık ve kapalı otopark, yeşil alan ve park ile sosyal donatı alanlarından oluşan proje, bölgede bir ilk olma özelliğini taşıyor. Oldukça titiz ve hızlı bir çalışmanın yürütüldüğü projede 80 daireden oluşan ilk etapta teslimatın ise Mayıs ayında yapılacağı ve hak sahiplerinin oturmaya başlayacağı ifade edildi. 

Kocaeli Darıca da kentsel dönüşüm başladı!

BIYIK: "KENTİMİZİ YENİLİYORUZ" 

Darıca genelinde kentsel dönüşüm projelerini yaygınlaştırmak istediklerini söyleyen Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık, "Kentsel dönüşüm kapsamında Emek Mahallesi 256 Evler bölgesinde yıkımların ardından inşaat çalışmaları başladı. 168 hak sahibiyle birebir görüşüp, anlaşarak geldik bugünlere. Hemşerilerimizin rızasını alarak, dönüşümü gerçekleştiriyoruz. İnşallah en kısa zamanda belediyemizin garantörlüğünde kentsel dönüşüm tamamlandığında burada yaşayan mahalle sakinlerimiz daha güzel ve daha modern yapılarda yaşayacak. Bölgeyi Darıca'ya yakışır şekilde daha modern bir yapılaşmayla taçlandıracağız. Benzer kentsel dönüşüm uygulamalarını diğer mahallelerimizde de gerçekleştirerek kentimizi yenilemek istiyoruz. Şimdiden yapılan çalışmalar hayırlı uğurlu olsun" şeklinde konuştu.

 

Darıca'da 7.5 milyon TL'ye icradan satılık tarla!