15 / 08 / 2022

Kocaeli'de bir okul daha spor salonuna kavuşuyor!

Kocaeli'de bir okul daha spor salonuna kavuşuyor!

Yatırımlarına hız kesmeden devam eden Kocaeli Büyükşehir Belediyesi kentte bir okulu daha spor salonuna kavuşturuyor.
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından Çayırova’da Hasan Tahsin İlköğretim Okulu’nda inşaatı devam eden Spor salonunda Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter İlhan Bayram incelemelerde bulundu. Genel Sekreter İlhan Bayram’a, Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Altay, Fen İşleri Daire Başkanı Serkan Ihlamur da eşlik etti. 


Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, kent genelinde başlattığı okullara spor salonu yapım projeleri hız kesmeden sürüyor. Türkiye’ye örnek olan projede ihtiyaç görülen okullara spor salonu yapılarak, öğrencilerin rahat spor yapabilmesi sağlanıyor.


Genel Sekreter İlhan Bayram konuyla ilgili olarak “Kocaeli Büyükşehir Belediyesi olarak öğrencilerimizin farklı dallarda hava şartlarından etkilenmeden spor yapabilmelerine imkan sağlamak için okullara spor salonları inşa ediyoruz. Bu kapsamda Fen İşleri Daire Başkanlığı tarafından Çayırova Hasan Tahsin İlkokulu’na güzel büyük bir spor salonu inşa ediliyoruz. Yapımı devam eden okulların başında gelen ve bölgedeki öğrencilerinde spor salonu sorununu çözecek olan Hasan Tahsin İlköğretim Okulu Spor Salonunda çalışmalarda son aşamaya gelindi. Spor salonunda 220 kişilik tribün antrenör odası, soyunma odaları, duşlar, tuvaletler ve büfeler bulunacak” dedi.


Spor salonunun yapımında 28 ton demir 366 metreküp alüminyum kompozit panel, 1840 metrekare kenetli çatı ve cephe kaplaması, 115 ton yapı çeliği, yaklaşık 450 metreküp hazır beton ve 633 metrekare FİBA onaylı PVC zemin kaplaması kullanılacak.


Kocaeli Büyükşehir Belediyesi