Konut kredisi faiz oranları Eylül'ün son haftasına nasıl başladı?

Konut kredisi faiz oranları Eylül'ün son haftasına nasıl başladı? Konut kredisi faiz oranları Eylül'ün son haftasına nasıl başladı?

Bankaların kredi faiz oranları tüm hızı ile düşmeye devam ediyor. Peki konut kredisi faiz oranları yeni haftaya nasıl başladı?


Merkez Bankası’nın Eylül ayı politika faizlerinde ikinci defa indirim gerçekleştirmesi düşme eğiliminde olan kredi faiz oranlarındaki indirimleri hızlandırdı. Repo faizlerinin ikinci defa düşmesi ile ticari kredilerden, taşıt, ihtiyaç ve konut kredisine kadar tüm kredi türlerinde faiz oranları düştü.

Repo faizlerinin ikinci defa düşmesi ile dokuz banka konut kredisi faizlerinde bir yada birden fazla kez indirim uyguladı. İş Bankası, Akbank, Garanti BBVA, Kuveyt Türk Bankası, Yapı Kredi Bankası, VakıfBank, Halkbank, Şekerbank ve kampanyalı kredi ürünü için ICBC konut kredisi faiz indirimi gerçekleştirdi. 

Güncel olarak bankaların konut kredisi faiz oranları ortalaması yüzde 1.56’ya kadar geriledi. En uygun konut kredisi faiz oranı Ziraat Bankası, HalkBank ve VakıfBank’ın kampanyalı konut kredisi ürünü kapsamında sunulan yüzde 0.99 faiz oranı olmaya devam ediyor. Özel Bankalarda ise en düşük konut kredisi faiz oranı yüzde 1.14’e kadar geriledi.

Bankaların güncel konut kredisi faiz oranları üzerinden 150.000 TL tutarda 10 yıl vadeli konut kredisi hesaplama yapıldığında en uygun aylık taksit tutarı yaklaşık 2.150 TL oluyor. Toplam geri ödeme tutarı ise yaklaşık 257.00 TL’ ye karşılık geliyor. 

23 Eylül itibariyle bankaların konut kredisi faiz oranlarında son durumu Kredi Pazarı listeledi.

Ziraat Bankası Konut Kredisi

Ziraat Bankası konut ürün paketi dahilinde 15 yıl vadeye kadar yüzde 0.99 faiz oranı sunuyor. 

HalkBank Konut Kredisi

HalkBank kampanyalı hesaplı evim konut kredisi dahilinde 500.000 TL ve 15 yıla kadar vade için yüzde 0.99, canım evim konut kredisi ürünü kapsamında ise 15 yıl vadeye için yüzde 1.21 faiz oranı sunuyor. 

VakıfBank Konut Kredisi 

VakıfBank kampanyalı sarı panjur konut kredisi için 500.000 TL limit ve 15 yıl vadeye dek yüzde 0.99 faiz oranı sunarken standart konut kredisi kapsamında yüzde 1.39 faiz oranı ile kredi sağlıyor.

Kuveyt Türk Bankası 

Kuveyt Türk Bankası kar payı oranlarında uyguladığı indiriminin ardından 10 yıl vadeye kadar tüm vadeler için kar payı oranlarını yüzde 1.14’e indirdi.

TEB Konut Kredisi 

TEB kampanyalı konut kredisi ürünleri için faiz oranlarını tüm vadelerde 10 yıla kadar yüzde 1.15’e düşürdü. Banka tabela konut kredisi faizleri ise halen yüzde 2.58 seviyelerinde. 

İş Bankası Konut Kredisi 

İş Bankası güncel olarak kampanyalı konut kredisi için faiz oranlarını yüzde 1.17’ye düşürdü. Bankanın tabela konut kredisi faizleri ise yüzde 1.75’e geriledi. 

Akbank Konut Kredisi 

Akbank konut kredisi faiz oranlarını 4 yıl vadeye kadar yüzde 1.23’e, 10 yıl vadeye kadar ise yüzde 1.19’e kadar düşürdü. 

Yapı Kredi Bankası Konut Kredisi

Yapı Kredi Bankası faiz indirimi sonrasında 10 yıla dek tüm vadelerde yüzde 1.26 faiz oranı sunuyor.

Garanti BBVA Konut Kredisi 

Garanti BBVa ise konut kredisi faiz oranlarını 1 yıla kadar yüzde 1.31’e, 2 yıl vadede kadar yüzde 1.29’a ve 10 yıl vadeye kadar yüzde 1.26’ya düşürdü. 

İNG Konut Kredisi 

İNG faiz indirimi sonrasından kampanyalı sigortalı kredi ürünü için 2 yıl vadeye kadar yüzde 1.39, 3 ile 10 yıl vade arasında ise yüzde 1.29 faiz oranı ile kredi kullandırıyor. 

ICBC Konut Kredisi

ICBC Bank kampanyalı konut kredisi için yüzde 1.36, tabela faizleri kapsamında ise yüzde 2.4 faiz oranı sunuyor. 

QNB Finansbank Konut Kredisi

QNB Finansbank faiz indirimi sonrasında 10 yıl vadeye dek yüzde 1.36 faiz oranı ile kredi kullandırıyor.

DenizBank Konut Kredisi 

DenizBank kampanyalı konut kredisi için yüzde 1.37 faiz oranı ile kredi kullandırıyor. Banka tabela konut kredisi faizleri kapsamında ise yüzde 2.75 faiz oranı sunuyor.

Türkiye Finans Konut Finansmanı 

Türkiye Finans Katılım Bankası 10 yıl vadeye dek yüzde 1.37 kar payı oranı ile konut finansmanı kullandırıyor. 

Şekerbank Konut Kredisi

Şekerbank indirim sonrasında  5 yıl vadeye kadar yüzde 1.49, 7 yıl vadeye kadar yüzde 1.54 ve 10 yıl vadeye kadar yüzde 1.64 faiz oranı uygulamaya başladı. 

Anadolubank Konut Kredisi 

Anadolubank konut kredisi faiz oranları dahilinde 5 yıl vadeye kadar yüzde 1.85, 10 yıl vadeye kadar yüzde 1.94 faiz oranı sunuyor.

HSBC Konut Kredisi 

HSBC Bank 10 yıl vadeye kadar yüzde 1.99 faizli konut kredisi kullandırıyor. 

Konut kredisi faiz oranları ne kadar?