Konut kredisi yapılandırma nasıl yapılır 2020?

Konut kredisi yapılandırma nasıl yapılır 2020?

Bir ev sahibi olmak isteyen vatandaşlara  bankalar tarafından, satın alınacak evin teminat altına alınması koşuluyla verilen bir kredi türüne konut kredisi deniyor. Peki konut kredisi yapılandırma nasıl yapılır 2020?


Konut sahibi olmak isteyen kişiler bankalardan konut kredisi alarak konut alma hayallerine kavuşabiliyor. Konut kredisi almak için bazı şartlar gerekiyor. İlk önce müşterinin kredi geçmişine bakılarak daha önce kredi alıp almadığı ya da  borcu var mı, yok mu diye araştırılır. Sabah'ta yer alan habere göre, alınacak olan konutun krediye uygun olması gerekli. Daha sonra eksper raporunun elverişli olması gerekli. Son olarak ise bankanın vereceği kredinin taksitleri devreye giriyor. Daha sonraları eğer ki kredini ödemekte güçlük çekiyorsanız, kredi yapılandırma ile kredi borcunuzu ödediğiniz sırada bankanın sunduğu farklı faiz oranı ile kalan borcunuzun yeniden yapılandırabilirsiniz. Peki konut kredisi yapılandırma nasıl yapılır 2020?

KONUT KREDİSİ YAPILANDIRMA ŞARTLARI 2020

Konut kredisi yapılandırma işlemi bankadan bankaya değişiklik gösteriyor .Konut kredisi yapılandırma için örneğin Ziraat bankası, Halkbank ve Vakıfbank konut kredisi yapılandırma için ağustos 2020 başından itibaren, uygulamaya başladığı kampanya dahilinde 500 bin liraya kadar krediler için 15 yıl vadeye kadar yüzde 0,99 faiz oranı ile kredi kullandırım yapacağını duyurdu. 500 bin lira üzeri krediler için de 1,19 faiz oranı ile kredi sunulacağını da açıklamıştı.

Konut kredisi yapılandırma yapan bankalar:

Ziraat Bankası
Türkiye Halk Bankası
Vakıf Bank
Akbank
Garanti Bankası
Denizbank
Türkiye İş Bankası
Yapı Kredi Bankası
ING
TEB
QNB Finansbank

Konut kredisi yapılandırma faiz oranları bankadan bankaya değişiklik gösteriyor. Ziraat bankası faiz oranı nisan ayı için konut kredisini Ziraat bankası üzerinden yapılandırma tercihinde bulunacak kişiler için Ziraat bankası 180 ay vadeye kadar aylık yüzde 0,94 faiz oranı uyguluyor. Vakıf bankası ise konut kredisi yapılandırma faiz oranı en fazla 180 aya kadar vatandaşlara yeniden yapılandırma imkânı sunduğunu açıkladı. Banka içerisinde bulunduğu ay için yapılandırma uygulayacağı faiz oranı ise yüzde 0,93 oranında. Halk Bankası'nın uygulayacağı faiz oranı 180 ay vadelerin hepsine aylık yüzde 0,94 faiz oranı ile uygulama yapılıyor.

 

Yüzde 0.94 faiz oranlı konut kredisi veren bankalar!