Konut projelerinin yeni adresi Mudanya!

Konut projelerinin yeni adresi Mudanya! Konut projelerinin yeni adresi Mudanya!

Tarihi, kültürel ve doğal güzellikleriyle, Bursa’nın en güzel ilçelerinden biri olan Mudanya konut projelerinin yeni adresi haline geldi.
Bursa'nın gözde ilçesi Mudanya, özellikle son yıllarda inşaat projelerinin hızla yükselmesiyle birlikte, dikkatleri üzerine çekmeye devam ediyor. Mudanya, geçmişte daha çok yazlıkçıların ilgi gösterdiği bir ilçe konumundayken, son yıllarda ise gösterdiği ivmeyle adeta kabuğunu kırarak, konut projelerinin yeni adresi oldu.

Bursa Mudanya; tarihi, kültürel ve doğal güzellikleriyle ‘Bursa’nın incisi’ olarak nitelendirilirken, yapılan sahil düzenleme ve kentsel dönüşüm projeleriyle birlikte, Bursa ve İstanbul başta olmak üzere, bölge halkından yoğun ilgi görüyor.

 

Dört mevsim yaşayan kent

 

300 kilometrelik sahil bandına sahip Bursa’nın denizle buluştuğu en önemli bölgelerinden biri olan Mudanya’yı, her yönüyle yaşanabilir kılan birçok faktörün olduğunu belirten Tetra Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Ferik, son yıllarda gösterdiği ivmeyle birlikte ilçede, oldukça yoğun bir konut hareketliliğinin yaşandığını dile getirdi.

 

İnsanların beklentilerine en iyi şekilde yanıt verebilen, kaliteli ve çevreci projeler üretilmesi durumunda, bölgedeki konut tercihlerinin hızla artmaya devam edeceğini de söyleyen Mustafa Ferik, geçmiş yıllarda ilçenin daha çok yaz aylarında ilgi odağı olduğunu ancak günümüzde, dört mevsim yaşanabilir bir yer haline geldiğini vurguladı.

 

İlgi daha da artacak

 

Mudanya’nın, lokasyon ve ulaşım açısından çok önemli avantajlara sahip olduğunu da dile getiren Ferik konuyla ilgili olarak, “Özellikle deniz yoluyla İstanbul’a ulaşım süresinin azalması insanların daha fazla ilgi göstermesini sağladı. Trafiğin yoğun olduğu bir anda, İstanbul’da Anadolu Yakası’ndan Avrupa Yakası’na geçmek birkaç saati bulurken, Mudanya’dan İstanbul’a ulaşmak artık çok daha kolay hale gelmiş durumda. Bu açıdan, konut alıcılarının ve inşaat firmalarının gösterdiği ilgiden dolayı bölgenin daha da gelişeceğini düşünüyorum. Yatırım açısından da ilçede ev almak oldukça avantajlı hale geldi” diye konuştu.

 

Birbirinden Özel Projeler

 

Mustafa Ferik, hâlihazırda Mudanya’da devam etmekte olan konut projeleriyle ilgili de açıklamalar yaparak, şu an bölgede çok sayıda inşaat firmasının, birbirinden güzel projelerini hayata geçirmeye hazırlandığını belirtti. Bu kapsamda toplamda 703 konutta hayatın başlayacağını ifade eden Ferik, “Mudanya'da son 2 yılda, yüzde 200'e yakın değer artışı yaşandı. Firmalar da oldukça güzel projelere imza atıyor. 2+1, 3+1, 4+1 ve dubleks dairelerin bulunduğu projelerde 70 metrekareden 345 metrekareye kadar daire bulmak mümkün. Farklı konseptlerin yer aldığı projelerde genel olarak havuz, otopark, fitness, çocuk oyun alanları, yürüyüş parkuru, market, basketbol alanı, hamam, sauna gibi sosyal donatılar mevcut” diye konuştu.

 

Hepsi deniz manzaralı

 

Tetra Şirketler Grubu olarak inşa ettikleri İKON16 projesinin bunlardan biri olduğunu da sözlerine ekleyen Mustafa Ferik, proje kapsamında 21 blok ve 126 konut olacağını belirtti. Projede 71 metrekareden 278 metrekareye kadar çeşitli büyüklükte konutun yer aldığını söyleyen Ferik, “26000 metrekarelik alanda bulunan İKON16’daki dairelerin en önemli özelliği hepsinin deniz manzaralı olması. Ayrıca mahremiyete oldukça önem veriyoruz. Şöyle ki bir aile balkonda otururken başka bir balkondan kendilerini görmek imkânsız. Tüm dairelerimizi buna göre inşa ediyoruz” dedi.

 

Ferik, proje kapsamında havuz, otopark, fitness, sinema, market, çocuk parkı, engelli asansörleri, kafeterya, sera bahçelerinin bulunduğunu da belirterek, evlerin 2019 yılında teslim edileceğini sözlerine ekledi.