Konut yatırımcıları gurbetçilere yönelik kampanya başlattı

Konut yatırımcıları gurbetçilere yönelik kampanya başlattı

Yaz sezonuyla birlikte konut yatırımcıları, Türkiye'de emlak almayı planlayan gurbetçilere yönelik kampanyalara yöneldi.


Garanti Bankası "Gurbetçi Mortgage" adıyla yeni bir uygulama başlatırken Bizim Evler'de gurbetçileri havaalanında karşılayıp projeye götüren servis ve tanıtım hizmetlerini uygulamaya koydu.

240 ay vade

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Garanti Mortgage Genel Müdürü Cemal Onaran şu bilgileri verdi: "Yurtdışında yaşayan vatandaşlarımızın Türkiye'de ev sahibi olma özleminin farkındayız. Bu vatandaşlarımızın büyük çoğunluğu maaşlarını yurtdışında, yaşadıkları ülkede kazandıkları için Türkiye'de mortgage ile ev sahibi olamıyorlar. Onların bu ihtiyaçlarını karşılayabilmek için Gurbetçi Mortgage'ı hizmete sunduk" dedi. Maksimum 240 ay vade ile sunulan üründe, 500.000 YTL veya denk gelen döviz tutarında kredi kullandırılabiliyor.

Havaalanından transfer

Bahçeşehir Bizim Evler ise, internet sitesi aracılığıyla yurtdışından gelecek vatandaşların bir form doldurmasını ve isterlerse kendilerini havaalanından karşılayabileceklerinin duyurusunu yapıyor.

Bugün